Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más a hétköznapi napirend...

Más a hétköznapi napirend mint a hétvégi mikor otthon marad Apa?

Figyelt kérdés

13 hónapos a fiam. Hétfőtől péntekig miután elintegettük Apát a munkába szépen alszik kb. fél órát délelőtt, aztán ebéd után jön a nagy alvás. Hétvégén, mikor otthon van Apa az istenért nem alszik vissza délelőtt - hiába fáradt már - csak ha teljesen kidől már és akkor ebéd előtt elalszik. Ezzel csúszik az ebéd, nincs ebéd utáni nagy alvás, hanem csak ismét sok játék után, ha már teljesen kifáradt.

Nálatok is van ilyen? Próbáltok ellene tenni vagy már eleve a hétvégi napirendre készültök?


2010. nov. 29. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van, de rosszabb helyzetben vagyunk, mert apuka 3 műszakos munkarendben dolgozik és a heti két szabadnapja is mindig máshogy esik. A fiam reggel már ébren várja az apját, ha éjszakás, ha délutánból jön haza, akkor meg képes megvárni fél 11-ig és visítva szalad elé az ajtóba /panelban lakunk :D/. Én már megszoktam, ha a fiamnak így jó, akkor úgysem tudok ellene tenni, el van velem, de az apját is nagyon szereti, csak kevesebbet látja, és próbálja bepótolni valahogy. Ma is csak egy órát aludt, máskor, ha ketten vagyunk itthon, akkor meg 2-2,5 órát. 14 hónapos lesz a fiúnk.
2010. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hétvégénk nekünk is teljesen más mint a hétköznap.
2010. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
teljesen ugyanaz,mint hétközben.volt egy időszak,amikor nem akart egyáltalán aludni,de akkor is átmentem vele a szobájába,így rájött,hogy akkor is kell aludni,ha itthon van az apja.így minden ugyanúgy zajlik,mint ha nincs itthon
2010. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is más a hétvége...kicsit bosszant, kicsit örülök. Bosszant, mert egyébként ragaszkodik a napirendjéhez és baromi nagy hisztit rendez ha csúszunk valami miatt. De örülök, hogy apa ennyit foglalkozik vele. Igaz hét közben is, de mivel este jön haza hamar jön a fekvési idő.


Hétvégén ugyanúgy ébred 8 körül, de felkelés helyett áthozza valamelyikőnk közénk és úgy heverészünk szundikálunk még egy-két órát :) D Az ebéd persze csúszik vagy 1 órát is, ami miatt mérges vagyok (szeretek együtt ebédelni, de apa nem éhes és a gyerkőc meg nem hajlandó csak velem enni kirohan, otthagyja a kaját stb)

Persze elaludni sem tud olyankor, megy a nyűglődés, incselkedik apával ilyesmi.


Estére azért úgy ahogy helyreáll a rend :)

2010. nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!