Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy a 4honapos...

Miért van az hogy a 4honapos fiam a kiságyban átfordulhátrol hasra de ha a földre teritett pokrocra rakom és körbeteszem játékokkal leporreloval akkor nem akar forogni?

Figyelt kérdés
A kiságyban megfordul nézi a fejvédöjén a macikat az nagyon tetszik neki,de ha apokrocra rakom nem érdeklik a játékai,könyvjei csak fekszik hanyat a lábai az égnek.Igy elvan 1 darabig majd nyüglödik hogy forditsam hasra mer ugy szeret lenni,nem értem miért nem fordul át hiszen már meg tudja csinálni és miért nem érdeklik a játékai sem?Mit tehetnék hogy hasrol megforduljon hátra is,hogy össztönözzem hogy érdekes legyen az is?
2009. jan. 16. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam is így van. a kiságyba szeret jobban forogni időnként a szőnyegen is megteszi de ritkábban. Ha játszószőnyegre rakod akkor próbáld meg levennei a rudakat amiken lógnak a játékok, a lányomat kifejezetten frusztrálta és nem volt hajlandó forogni. Mióta levvettem megy az is.
2009. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A játszoszönyeget egyenesen fölösleges volt megvenni,mert kb.10percig hajlando rajta feküdni és utánna nyglödés.Probáltam már más játékokat is rárakni de nem jo,még ha játék nélkül is van rajta akkor sem jo sokáig.Most csak sima pléden van a földön és köréje rakom a játékait amiet szeret de nem érdekli,nem hajlando forogni.Mit tegyek hogy hasrol hátra is forduljon,mivel ösztönözzem?Nálatok ez hogy volt?
2009. jan. 16. 12:23
 3/5 anonim ***** válasza:

nálunk ugy volt hogy csak hagytam aztán elunta a fekvést és elkezdett forogni. De nem kell aggódnod a forgások a 4 és 6 hónapo közötti időszakra esnek tehát még az elején vagyunk. Másnak 6 hónaposan fordul oldalra.

A játszószőnyeget is vittem mindenfelé (sima szőnyeg-csak én hivom játszónak) még a konyhába is a földre tettem amig főztem. Ott ugye nézelődik stb. és muszáj forogjon hogy lásson. akkor is hasrafordul. Vagy lefekhetsz mellé úgy is ösztönözheted, de mint mondtam még ráér ha csak a kiságyba forog már az is tökéletes!

2009. jan. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
első voltam:-)
2009. jan. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt nálunk is! :) Légy türelmes! Mi vettünk neki járókát (fából), az egy kicsit jobban hasonlít az ágyára, sztem túl nagy volt a tér. Ott végre hajlandó volt forogni egy kicsit, bár mostanában nem akar benne lenni, hanem inkább a játszószőnyegen (!). Folyton változnak, ne aggódj! A lányom is 5,5 hónaposan kezdte el igazán élvezni a forgolódást, most pedig állandóan azt gyakorolja és iszonyúan örül magának! :) Az egész nappalit "körbeforogja", a játszószőnyeg már kevés. Viszont emiatt éjjel nem alszik. :( Nem kell túlzottan eröltetni ezt a dolgot, tényleg igaz, hogy majd ráérez az ízére! Elkésve egyáltalán nincs, úgyhogy megnyugodhatsz, tökéletesen fejlődik! A nyűglődés is alább fog hagyni, ahogy egyre önállóbb lesz. Kitartás Mamika! :)
2009. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!