Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja? Ez egy korszak...

Miért csinálja? Ez egy korszak? 14 hónapos kislányom, ha pl megmar és mondom hogy fáj, vagy miközben simogat csak kicsit durvábban, és mondom hogy au, akkor annál inkább szándékosan és durvábban csinálja.

Figyelt kérdés

Ma nagyon hisztizett és engem akart marni, de nem hagytam, erre elkezdte saját magát mardosni. Igyekszem úgy nevelni, hogy ok nélkül ne bántson másokat.

De ha rászólok valamiért, pl ne tekerje le a wc-papírt, akkor elkezdi gyorsabban tekerni,hogy minél többet le tudjon tekerni míg odaérek...és hasonlók, az a "csak azért is".


2010. nov. 29. 21:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Ti hogy reagáltok ilyenkor?
2010. nov. 29. 21:04
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
legyints meg a kis kezét.nem szabad mond azt neki.amikor meg harap paskold meg a száját.én így szoktattam le a lányomat ezekről a dolgokról.
2010. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a reakció miatt csinálja :)

kisfiam is elkezdet ezt a bántást, ő csapkodott leginkább, de a végén már mindenért állandóan csapkodta az arcunkat, és csípett, harapott is

mindent kipróbáltunk verbálisan, kértük szépen, magyaráztunk neki, aztán már mérges lettem egy idő után, és hangosan szóltam rá, és ekkor vettem észre, hogy minél nagyobb az én reakcióm, minél hangosabban szólok rá, ő annál inkább csinálja

na módszert váltottam, egyszerűen úgy tettem, mint aki észre sem veszi

5 nap alatt teljesen leszokott erről, azóta soha egyszer sem csinálta!

2010. nov. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Dackorszak:-)

Nem kell vele foglalkozni, ahogy az előző válaszoló is írta, pár nap alatt le is szoknak róla.

2010. nov. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

agresszióra nem válaszolj agresszióval, mert beleneveled az agressziót, hiába tiltod azt a szavaiddal.

én elmagyarázom, amit nem szabad, elmondom neki a miérteket, igyekszem következetes lenni, bár nem mindig sikerül. ha megüt megkérem, hogy simogasson meg, elmondom, hogy bibis lettem és most fáj. ha megüti magát megsimogatom, puszilgatom és kérem, hogy inkább simogassa meg magát, ne legyen bibis.

Igaz, nem pár nap alatt, de szépen kezd leszokni az ütésekről.

Ettől függetlenül dackorszakban van, így a nem-re ált. még jobban belefog a tiltott dologba.Ilyenkor magyarázok, ha veszélyes dologról van szó, akkor meg egyszerűen elveszem vagy elviszem onnan.

2010. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Valószínű a "nem reagálok" módszert fogom alkalmazni, mert ha rászólók, annál jobban csinálja.

Nem is tudtam hogy ez a dackorszak.

2010. nov. 30. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!