Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normalis, ha egy 6 hetes baba...

Normalis, ha egy 6 hetes baba siznte egesz nap fennt van (az ejszakakat sem alussza at)?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon keveset alszik napkozben,ha el is alszik,van hogy fel orat,tiz percet alszik,nagyon nagyon ritkan 3 orat.Nem ehes,nem hasfajos,nem sir,a szeme ragad le,de nem alszik.Tegnap peldaul delutan 5-tol,este 22:30-kor aludt el.Szerintem egy ilyen idos babanak sokkal tobbet kellene aludnia :(
2010. nov. 30. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Az tök normális, hogy az éjszakát nem alussza át, az már kevésbé, hogy nappal sem pihen. 6 hetesen van egy növekedési ugrás, az étvágy is megnő ilyenkor. Szopizik? Biztos, hogy nem éhes?

Próbálj nyugodt, csendes körülményeket biztosítani az alváshoz: félhomály, tévé kikapcs ha egy szobában van vele, de ha ennyire fáradt, már nem valószínű hogy elalszik egyedül. Fektesd a mellkasodra úgy h a hasad az ő hasa alatt legyen, lélegezz mélyeket cirógasd, duruzsolj neki, de ha látod hogy zavarja, csak csendben altasd. Az ilyen pici babák, ha túllendülnek a holtponton, nagyon nehéz őket megnyugtatni. Figyeld, mikor álmosodik, és azonnal biztosítsd számára a nyugodt körülményeket

2010. nov. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szopival sem birod elaltatni?
2010. nov. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az én lányom pont ilyen volt. Alig aludt valami, álmos volt de nem volt hajlandó aludni. Szerintme kezdi felfedezni a világot, és nme akar aludni. Kitartást!
2010. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nállunk is volt ilyen időszak, de a lányom még ráadásul sírt is. Nem tudtuk mivel megnyugtatni, cicizett is ringattuk is semmi nem használt. Mai napig nem tudom mi baj lehetett. Aztán megoldódott. Próbáld meg mellen altatni, ott nagyon be szoktak punnyadni a babák! Mennyit eszik biztos nem éhes? Mennyi ideig van mellen evéskor?Nállunk akkor volt ilyen mikor keveset evett a kiscsaj.
2010. nov. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Enni eleget eszik,neha merem is,es szepen fejlodik.Amikor jollakott megbufiztetem,es altalaban meg visszateszem cicire,van,hogy meg eszik,de inkabb kikopi.Ha elalszik a cicimen,akkor amint lerakom felbred,ha olben altatom egyszercsak gondol egyet,es sarkig kinyitja nagy szemeit,aztan vege az alomnak ugy 3 perc alvas utan.Tejem van,a melleim is kemenyek,enni is eleget eszik,de amikor mar nem ker,es leteszem,keresi az oklet,ha megtalalja,elkezdi cuppogtatni,ilyenkor arra gondolok,hogy biztos meg ehes,felveszem,megszoptatnam,de nem szopik,a tegnap ezt jatszottuk el vagy 7 alkalommal egymas utan.Probaltam a cumit,meg mindig probalkozunk,de nem fogadja el,jon hogy hanyjon tole,mar elo is fordult,hogy hanyt.De akkor nem tudom miert keresi az oklet,vagy ha komfortcicizne,en hagynam,de nem kell neki a cici,elvan az oklevel,vagyis ellenne,ha megtalalna,de csak neha sikerul,igy persze "ideges",neha megakad a szeme valamin,azt bamulgatja,aztan becsukja oket,majd fel perc utan mint en,amikor erdekes filmet nezek,es probalok nem elaludni,ugy pattannak fel a szemecskei.Fogalmam sincs mitevo legyek.Nem hiszem,hogy megijedt volna valamikor,mert akkor szerintem sirna,de csak nagyon ritkan sir,engem inkabb az aggaszt,hogy ilyen keveseket alszik.Talan tenyleg most fedezgeti fel a vilagot...?
2010. nov. 30. 11:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha cuppogtatj az oklet akkor komfortcicizne csak nyilvan nem ehes a tej nem kell neki a cumit meg nyilvan nem turi mint az enyem se.Nalunk akkor oldodott meg a helyzet amikor mar nem voltam tele tejjel es tudott szopizni hosszan.Probald a kisujjad a szajaba tenni szopizni hatha elfogadja (nalunk ez nehe bavalt)vigyazz a kormod nagyon kicsire legyen vagva.Sok sikert es kitartast!
2010. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!