Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos kisfiam 2 hete...

16 hónapos kisfiam 2 hete hisztérikus sírásban tör ki minden éjjel, pár napja a délutáni alvásnál is sír, csak az ölemben akar lenni, nem hajlandó az ágyába lefeküdni. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Soha nem volt jó alvó,éjjelente egyfolytában mocorog,felsír,de eddig egy simogatás vagy cumi vagy hogy megigazítom segített,és nem ébresztette fel magát,aludt tovább.Bár ez minden éjjel kb 5-6 alkalommal előfordult.Ez is iszonyú fárasztó volt,mert én nem tudtam azonnal visszaaludni,így alig alszom vmit,nagyon fáradt vagyok.De amit mostanában csinál,az mindent felülír.Az esti elalvás is megváltozott.Eddig a mondókázás és éneklés után szépen betettük az ágyába és egyedül elaludt.Most ahogy közelítünk az ágya felé már hisztérikus sírásban tör ki,ringatás,simogatás és nagy nehezen elalszik.Éjfél körül felsír,és iszonyú keserves sírás kezdődik,csak akkor nyugszik meg kissé ha kiveszem,és lehetetlenség visszatenni az ágyába.Ahogy elaludt,és én óvatosan betenném a helyére,rögtön üvölt.Próbáltuk hogy hagyjuk sírni-nem pártolom ezt a módszert,de már nem bírtuk szusszal-ekkor kb 2 perc hiszti után öklendezés,hányás,mi takarítunk,új ágynemű,új pizsi,és kezdődik újra.Tegnap 3x hányt,mire feladtuk és

magam mellé vettem,ott elaludt...na de ez megoldás a bajra?Megszokja hogy velünk alszik,hogyan szoktatom vissza az ágyába?És vajon a szeparációs szorongás jött elő?Segítsetek mit csináljak?


2010. nov. 30. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

végre egy sorstárs :))

totál ugyanez van nálunk is, 16 hónapos, eddig jó alvó volt éjjel, pár hete éjfél körül felébred, ordít, muszáj kivenni, mert addig sír

magam mellé veszem egy 90 cm széles heverőn alszunk így tovább reggelig :( vagyis ő alszik, én meg.....

fogalmam sincs mit csináljak, én is attól tartok hogy most már totál átszokik mellém, de egyszerűen nem hagyhatom a kiságyban, mert reggelig ordítana, azt meg én nem bírom

na meg ami még gond, hogy van hogy már akkor felébred, amikor még én fent vagyok, és kezdi, és olyankor nekem is le kell feküdnöm, nem tudok mit csinálni

nem tudok segíteni ne haragudj, csak gondoltam leírom, hogy nálunk is teljesen ez van

de kíváncsi vagyok a válaszokra!

2010. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is csinált ilyet. Ha meglátta a kiságyat üvöltött. Ha bele akartuk rakni kapaszkodott. A vége gyakorlatilag mindig az lett, hogy Ő győzőt velem aludt az ágyon. Most 15 hónapos elérkezettnek láttam az időt, hogy kiságyba rakjam persze nem volt hajlandó ott maradni ekkor levettem az első rácsát és immár 1 hete gond és hiszti nélkül alszik egyedül az ágyában, még akkor sincs hiszti, hogy ott kell maradni mikor fel kell éjjel enni. Eszik majd vissza alszik. Szerintem félt a rácsoktól, korlátozva érezte magát vagy félt, hogy eltűnünk nem tudom de nekünk ezzel megoldódott a problémánk:) Egy próbát lehet nálatok is megérne:)

2010. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!