Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A rizsből, illetve rizslisztbő...

A rizsből, illetve rizslisztből hogyan lehet bébiételt csinálni?

Figyelt kérdés

Jól tudom, hogy ez ledarált rizs? Akkor ezt is meg kell főzni? Segítsetek, nagyon béna vagyok...

A sima rizst hogyan kell elkészíteni a babának? Mikortól adható? Keverhetem gyümölcshöz is?


2009. jan. 16. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

6 hónapos kortól lehet adni, bár én csak most kezdtem az én lányomnak 8 hónapos kortól. Azt nem tudom, hogy a rizslisztet, hogy csinálják, hogyan kell főzni, mert 1 kiló majdnem 700 forint!!

A legtöbb babakajában rizsdara vagy rizsliszt van.

Nem csak az én föztömet eszi a lányom, hanem a babakajákat is válogatás nélkül.

Én előgőzölt uncle bens rizst adtam tegnap a lányomnak céklával turmixolva nem lett kiütéses, ma is azt kapta még mindig nincs baja!

Mert voltam olyan buta, hogy anyósomra hallgattam és mivel az Unokatesójánál fél kilóval nehezebb a lányom, nehogy elhízzon ezért vártam vele idáig.

Boldog babázást kívánok 8 hónapos anyuka!

2009. jan. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szió!

Az én lányom már 8,5 hónapos, 6 hónapos kora után kezdtem a hozzátáplálást. Úgy 1 hónapja próbálom "tartalmasabbá" tenni a reggeli gyümölcsöt rizzsel. Lehet, hogy nem tökéletes ahogy csinálom, de nekem ez jött be. Szóval. MEgfőzöm a rizset, ha lehet, rommá, mert akkor könnyű pépesíteni. Utána lehűtöm és hozzá öntöm a gyümölcshöz (pl.: alma vagy őszibarack) majd a kettőt együtt botmixerrel turmixolom. Ha még látok benne darabkákat, akkor szűrőn át szoktam passzírozni. Egyébként húsokhoz is lehet tenni vagy zöldségekhez.

A rizslisztet még nem próbáltam, de szerintem nem tud többet, mint a sima rizs.

Még valami. Én teljesen hagyományos rizset használok, nem gyorsrizset.

Zita

2009. jan. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! :)
2009. jan. 17. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!