Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Almapüré evés után milyen a...

Almapüré evés után milyen a baba széklete? Marad a "püré állaga"? Honnan tudom, hogy jól megemészti-e?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem,az alma megfogja a baba hasát,nem pürésen jön ki,hanem összetömörödve,zöldes színű.Nálunk legalábbis ez így működik.
2010. nov. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha megmarad a püré állag, akkor még nem tudja a pocakja megemészteni. Később, ha például a répa is látszik a székletében szintén emésztési problémát jelent.
2010. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és ilyenkor mit csináljak? függesszem fel a hozzátáplálást? (már főzizni kéne a dr.nő szerint,mert csak 6 kg (6 hós,2,75 tel született)
2010. nov. 30. 20:53
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem olyankor várj vele 2 hetet, mármint az almával. Próbáld a krumplit helyette, hátha az jobb lesz. Más gyümölcsöt próbáltál már? Például a barackot, most nincs friss, de üvegeset, azt jobban megemésztik a babák, mint az almát vagy friss vilmoskörtét. Vagy a sütőtököt, répát is megpróbálhatod. Nem muszáj pont gyümölccsel kezdeni a hozzátáplálást. (Van olyan gyerek, akinek ovis korában sem jön be az alma, mert megfájdul a pocakja tőle.)

Én pont tavasszal kezdtem, és nem volt már semmi magyar gyümölcs a piacon, már az alma is külföldi volt, így én krumplival és üveges sütőtökkel próbálkoztam, aztán szépen lassan az üveges gyümikkel, míg nem kezdték árulni a friss barackot. második válaszoló voltam

2010. nov. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A hozzátáplálás kezdetén minden kaja emésztetlenül jön ki,ha vársz vele,akkor is.Ettől nem kell megijedni,természetes.Ha a babának nem fáj a pocakja tőle,és szívesen eszi,add neki nyugodtan,idővel hozzászokik az emésztőrendszere.
2010. nov. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a súlyával nincs gond a babádnak, mert megduplázta a születési súlyát fél éves korára.
2010. nov. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Az én babám mindent az elejétől fogva megemészt, úgyhogy ez nem igaz, hogy így van ahogy előttem leírták. Sosem volt darabos a kakija. Úgyhogy ennek egyáltalán nem úgy kell lennie, hogy egyben úgy jön ki, ahogy bement... Erre még a gyerekorvos is felhívta a figyelmemet, hogy szóljak, ha ilyet tapasztalok, mert akkor gond van.
2010. nov. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nézz körül az oldalon,és pontozz le még egypár anyukát,akik ugyanazt írják,mint én.Az enyémek 1 évesek,és néha még most is emésztetlenül jön ki a kaja,amit megettek.Szerinted akkor még nem érettek a hozzátáplálásra??
2010. nov. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor inkább kérdezd meg az orvosotokat, mielőtt te pontozgatsz le (én hozzá sem nyúltam a pontjaidhoz...), mert egy 1 éves gyereknek már meg kéne tudnia emésztenie mindenféle ételt és nem úgy viszontlátni, ahogy megette. Ez valami bajra utal! Nem a hozzátáplálásra nem érettek, hanem amit nem emészt meg egyszerűen nem bírja (még) a gyomra. És ha tovább erőlteted még nagy bajokat is okozhatsz a gyerekeidnek (pl. nyombélfekély). Na ezt is lepontozhatod, de előtte kérdezd meg az orvosotokat, mert ez így van.
2010. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%

"A hozzátáplálás és a szilárd ételek bevezetése következtében új törvények lépnek életbe: ami bement, annak ki is kell jönnie. Ez azt jelenti, hogy a baba négyhónapos korában, amikor először bevezetjük a sárgarépapürét, a következő pelenka tartalma világos narancssárga lesz.


Ahogy a hozzátáplálás során egyre több szilárd ételt vezetünk be a baba étrendjébe, a székletek egyre vastagabbak, sötétebb színűek és kellemetlenebb szagúak lesznek. A rostokban gazdag táplálékok, mint a mazsola vagy a főtt bab, emésztetlenül mennek át a gyermek szervezetén egészen addig, amíg a szervezete meg nem szokja ezek emésztését és emésztőrendszere is fejlettebbé nem válik."



"A babák emésztőrendszere lassú érésen megy keresztül az első évben. A féléves babáknál még elég gyakori, hogy a táplálék ugyanolyan színben, formában távozik, mint ahogy bement. Szép lassan majd megszokja az emésztőrendszere és egyre ritkább lesz a jelenség.Dr.Kovács Bettina "

2010. dec. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!