Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan itassam meg 10 hónapos...

Hogyan itassam meg 10 hónapos kisfiamat?

Figyelt kérdés

Lázas beteg volt 3 napig. Nem akar azóta sem enni, sem inni, csak szopizik.

Eddig már három étkezése szilárd étel volt, most megint csak az anyatejet fogadja el.

A gyerekorvosunk kiakadt, hogy nem iszik semmit a gyerek, szerinte folyadékhiányos, mert petyhüdt a bőre, szerintem nem, eddig is ilyen volt.

Ülök a gyereken, úgy nyomom be fecskendővel a szájába a vizet, teát, gyümölcslevet...ő meg ordít és kiköpi.A lakás minden zugában cumisüveg, itatópohár van lepakolva hátha felveszi...

Mi a fenét csináljak???

Nagyon el vagyok keseredve és meg vagyok rémülve! ( Látom a gyereket infúzióval a karjában kiszáradás miatt... :( )


2010. dec. 1. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit! Ne aggódj, rendbe fog jönni. Ha szopik és van tejed akkor szoptasd gyakrabban! Nálunk is volt ilyen. Kb. 1 hét és megint enni fog. Addig ne aggódj! Szoptasd akár óránként! És te igyál sokat!
2010. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát szerintem az anyatejnek, ha rendes mennyiséget eszik elégnek kell lenni. Én nem erőltetnék mást. a nyelvét nézd meg, lepedékes-e?
2010. dec. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, fehér a nyelve.Az mit jelent?????
2010. dec. 1. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:

hát jót nem. akkor lehet igaza lesz az orvosodnak, hogy folyadékhiánya van. De akkor bármit itatsz vele nem lesz elég. És mit mondott az orvos, mit csinálj?

Illetve azt kéne, teát inverz cukorral (vízzel készítesz cukorszirupot, azzal édesíteni), ebből pár kortyot és rá ásványvizet (babavizet) amennyit meg tud inni.

Da ha nem fogadja el, akkor inkább menjetek el orvoshoz, mert minél jobban kiszárad, annál több folyadékra lesz szüksége és annál nehezebben fognak vénát találni neki.

2010. dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod, itatom szegénykémet, de így is csak egy deciliternyit tudtam belétölteni

ma jön a gyermekorvosunk,megnézi a gyereket

köszi mégegyszer

2010. dec. 2. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!