Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar az egyhónapos...

Miért nem akar az egyhónapos Babám saját maga elaludni a saját helyén?

Figyelt kérdés
Félek attól, hogy elkapatom, vagy már meg is tettem. Nem tudom. NAgyon jó kisbaba csak akkor sír, ha oka van rá és én igyekszem nem is sírni hagyni, ugyanakkor nem kapkodom fel azonnal. Nem szeretném, hogy rossz szokásává váljon az, hogy csak ölben alszik el, de ahoz, hogy nekem is jusson valamicske alvás, meg kellett adnom magam. Mit tegyek?
2010. dec. 4. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
neki rád van szüksége ne várd h a saját helyén akarjon aludni 1 hósan!!!9 hónap után nem fogja ilyen hamar megszokni a kinti világot!!!
2010. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

Nincs igaza az elsőnek. Ez csupán mai divat. Ha nem altatod most a saját ágyában,akkor még 1-2 évesen sem fog ott egyedül aludni. Nézz utána a neten, vagy az itteni előző linkeken. Hányan panaszkodnak,hogy nem akar egyedül aludni a babájuk.

Tedd be az ágyába,símogasd meg,és hagyd egyedül. Néhány nap után megszokja,hogy egyedül aludjon.

2010. dec. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Az az igazság, hogy míg ilyen pici, nem tudod nem elkapatni:D Én is úgy voltam, mint te, hogy majd nem kapatom el. (első baba) Aztán hasfájás miatt közénk vettük északára. A kiságyat 2 hónapos kárától 3 hónapos koráig csak messziről látta.:D Aztán elmúlt a hasfájás, kerek 3 hónapos volt, mikor betettük a másik szobába a kiságyába. Akkor már 1 hete nem volt hasfájása. Sírt 20-30 percet (lehet rosszat gondolni rólam), aztán már aludt is. Egészen reggel 6-ig. Aztóta van egy kis sírás este, aztán elalszik, és reggel 6-nál korábban azóta nem ébredt. Semmi baja, a környezete nem győzi mondani, hogy milyen vidám baba, mindenkire mosolyog. Nappal kényeztetem. Este kegyetlen vagyok. Este legyél kemény, ne szoktasd rá, hogy elringatod, mert sok őrült dolgot olvastam már itt erről (hajnalban a nappaliban órákat tologatja anyuka a babakocsiban a gyereket, járatják a porszívót, csak hogy elaludjon a gyerek...stb.), ne próbáld ki ezeket.
2010. dec. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
:-)) jo a kerdes,jot nevettem.milyen egyszeru lenne ha a sajat maga elaludna a sajat helyen:-))Ettol leszunk igazi kemeny anyukak,segits neki elaludni,ringasd,setalj vele,segits neki ellazulni,adj cicit neki,es elalszik,bizony hosszu folyamat amig a baba megszokik barmit is,de lassan lassan megszokja azt a modszert amit alkalmazol nala.A te dolgod csak az hogy valaszz egy neked is megfelelo modszert es tarts ki mindig mellette,majd megszokja,az elso 6 honap a legnehezebb,aztan mar konnyebb lesz minden:-) kitartas.
2010. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyit szeretnek hozza fuzni,hogy az en babamat segitettem elaludni egszen 4 honapos koraig,soha nem hagytam sirni!amit nem is banok,4 honapos korara mar megszokta a helyzetet hogy o neki itt a helye,meg hogy biztonsagban van,betettem a kisagyba,es picit veregettem a popjat,simogattam,es elaludt,most 8 honapos es nincs problemank az alvassal,minden gyerek mas.Ugy csinald ahogy te erzed,de nem az egyetlen megoldas az hogy sirni hagyod a gyereked!Mert az interneten azt is el lehet olvasni,hogy a gyerek azert alszik el,mivel fel adja a segitseg kerest es rajon hogy nem megy be hozza senki,es elalszik:-(
2010. dec. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sosem várom meg míg olyan szomorú, hogy sír. Igazából ha a pocakja bántja és fürdéskor edzi a torkát. Ugyanakkor meg olyan boldog fürdés után, hogy öröm látni. Nem szeretném, hogy magányosan érezze magát és szívem sincs hagyni őt sírni. Ezért tettem fel a kérdést. Az én szépséges királyfim hogyan tanulhatná meg a lehető legkevesebb sírással azt, hogy magát elaltassa.
2010. dec. 4. 18:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vagyok.

az én fiam 4 hónaposan jutott el oda h egyedül aludjon el a helyén,de elötte mindig a kiságyában aludt,hogy megszokja,az az ő helye.

Mikor láttam hogy fáradt/félig alszik,betettem a kiságyba,és simogattam a hátát,igy elaludt,mindig korábban betettem,és igy a végén tudta ha kiságy akkor aludnia kell.Sose hagytam sírni a kiságyban,nem akartam hogy rossz emlékek kössék oda.

Most 2 éves,és este ugy alszik el hogy bemegyünk a szobájába,bebujik az ágyba,esti puszi/simi,megbeszéljük hogy alvás van.Én ilyenkor kijövök,ő pedig elaszik.Nem hagytam sirni,de nem is lett elkapatva(amugy az első időkben cicin aludt be szinte mindig)

2010. dec. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!