Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős babának kellene...

Mennyi idős babának kellene már megenni 1 teljes adag kajcsit? Baj ha a 7 hónapos kislányom (anyatejes) előbb negyed kajcsit eszik és utána cicizik? Mennyi folyadékot (csipkebogyó teát adok neki) kell adni neki adni naponta pluszba a tejci mellé?

Figyelt kérdés

Hiába próbálok több kajcsit adni neki.Többnyire csak negyed üveg gyümit vagy főzeléket,tejpépet tudok vele megetetni. De van ,hogy nyüszög,hogy kér még.Mondták,hogy fogzás ideje alatt kevesebbet eszik majd,de van,hogy semmit se csak a cici.Arra is gondoltam hátha szorulása van,nem elég neki a tejci és lehet,hogy a pocakfájás,szorulás miatt nem eszik.Néha elég hasfájós a picurkám:( .Masszírozni szoktam de nem tudom mi az a vízimalom masszírozás!!!!

Kérlek segítsetek!

Köszönöm 7 hónapos kislány anyukája


2009. jan. 19. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!!


Az én kisfiam 7,5 hós és mi is úgy csináljuk ahogy ti. Annyi különbséggel, hogy ő fél üveg főzit eszik, utána cici. Délután eszik gyümit, akkor nincs cici (de van h kéri, bár ilyenkor egy teljes üveg gyümit eszik). Ha hasfájos adhatsz neki teát szerintem.

A vizikerék masszázs azt jelenti, hogy mindkét kezed ráteszed a baba pocijára és enyhe nyomással egybekötve, a hasáljáig húzod a kezed...mindezt felváltva. Így elég bonyolult leírni, de a neten találsz a leírás mellett képeket is.

2009. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok...sztem mindenből annyit adj, amennyit elfogad. Nem kell erőltetni semmit.

Nyugi!! Jól csinálod

2009. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden baba eszik meg 1 üveg bébiételt vagy elkészített kaját.Ráadásul, ha meg szopik is inkább a szopit követelik nem a kanállal adott ennivalót.Lehet nem ízlik neki, ha rendes súlygyarapodása van,tehát szépen kerekedik,akkor nincs semmi baja.7 hónapos és 12 hónapos kor között havonta kb 500 grammot kell hízzon.Szerintem nincs semmi baja csak rossz étvágyú.Az én fiam 11 hónapos és jó étvágyú van 6 foga, nem vettem észre fogzáskor is ugyanannyit evett.Ha kakál mindennap legalább egyszer akkor szorulása nem lehet, szerintem nincs még átszoktatva a vegyes táplálékra így inkább az anyatejet követeli.
2009. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az én kislányomnak már 7 foga van és ha jól láttam akkor épp ma bújt ki a 8.-dik is :).Volt olyan,hogy 3 fogacskája jött egyszerre.

Akkor annyit eszik amennyi jólesik neki és megkínálom iszivel is és ha kell akkor had igyon!!!

Még egyszer köszi szépen. :)

2009. jan. 19. 11:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, h off, bocs érte, de h akarsz egy gyereket felnevelni, megtanitani beszélni, ha meg te sem beszelsz magyarul rendesen?! (kajcsi...és hasonlok...)
2009. szept. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát köszi szépen az utolsó válaszolónak de elég időbe válaszolt a kérdésre!!!! :S

Amúgy meg szerintem sok anyuka becézi a babának a dolgokat,

(étel:kaja,kajcsi,me-me :)....)

és sok más hasonló dolog van még amit a magyar ember több kifejezéssel ki tud fejezni.

Szóval ha azt mondom a lányomnak,hogy jön a cica akkor nem érti,mert azt macskának hívják????

Bocsi de elég érdekes a felfogásod és különben is nem ez volt a kérdés!!!!

Üdv most már 15 hónapos kislány anyukája

2009. szept. 18. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!