Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az előre elkészített tápszer...

Az előre elkészített tápszer meddig áll el? Egyedül vagyok vele délutánonként és egyedül fürdetem. Pancsi után rögtön követeli a hamit, nyügi is, gondoltam előtte elkészíteném és behoznám termoszba, hogy ne hűljön ki. Lehet így?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Lehet. Annyi időt kibír, fél órát eláll termoszban is.
2009. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!
2009. jan. 19. 16:23
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
nincs cumisüveg melegítőd? nagyon hasznos kis dolog, belerakod a kaját, megmelegíti és még fél óráig melegen tartja, még egy kicsit tovább is. Berakod mielőtt vinnéd fürdetni és mire végeztek ott a kész kaja. Szerintem érdemes lenne beruháznod rá, ha cumisüveggel eteted, sokszor jól jöhet, és nem drága, 3-4 ezer forint. (mondjuk ahhoz képest nem drága, hogy megvettem 7 ezerért a hordozókendőt és nem használjuk...) csak tefalt ne vegyél, nekem az van és nem az igazi.
2009. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, szét is nézek a neten melegítő ügyben!
2009. jan. 19. 16:28
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Elkeszitestol szamitva ket oran belul lehet felhasznalni, de csak akkor, ha nem hagyod kihulni. Mert a kihult, majd ujramelegitett tapszerben a bacik hihetetlen gyorsasaggal elkezdenek szaporodni.

Egyebkent en is furdetes elott elkeszitem a tapszert, nem hagyom kihulni es meg melegitom sincs. Egyszeruen a meg forro tapszert frissen forralt vizbe allitom egy edenyben. Nem tudom, hogy te mennyi ideig furdetsz, nalunk kb 20 perc, mert meg pici a babam, nem pancsol. De igy altalaban meg semmit sem veszit a hofokabol, az esetek donto tobbsegeben mar oltozteteskor ki is kell vennem a meg mindig meleg vizbol, hogy eheto homersekleture huljon, mire az evesre kerul a sor. Jah igen, en edennyel egyutt beviszem a szobaba es a polcon figyel, tolunk egy karnyujtasnyira, jarkalni sem kell erte.

Biztosan jo dolog az etelmelegito, gondolom nem is draga, de ez meg igy teljesen ingyen van es idoben sem tart tovabb a muvelet, helyet sem foglal.

2009. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ma este már nálunk is a polcon figyel a cumisüveges edényke! 3 hós a kislányom, úgyhogy a pancsi nálunk is belefér 20 percbe. Kicsit megijedtem, mert ma van az első nap, hogy egyedül maradok délutánra a picimmel (sajnos sokszor lesz ilyen mostantól) és próbálom fejben megszervezni a dolgokat hogy jó legyen minden. Nem szeretném sírni hagyni amíg a hamit kotyvasztom. Köszi Mindenkinek!
2009. jan. 19. 16:54
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
a melegítős válaszoló vagyok. Nem kötözködni akarok, dea tépszert nem szabad forralni, testhőmérsékletűnél nem lehet melegebb, különben emésztési zavarokat okoz a babánál.
2009. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Irta itt valaki, hogy forralni kell?

Szerintem nem.

Egyebkent teljesen hivatalosan (a tajekoztato szerint, amit kaptam) a tapszert felforralt es 70 fokra lehutott vizzel kell osszekeverni. Nem teshomersekletuvel. Es osszekevert allapotban kell testhomersekleture huteni a fogyasztas megkezdesehez.

Nem azt irtam, hogy forralom a vizet a tapszer alatt, hanem azt, hogy frissen forralt vizet ontok ala. Gondolod, hogy a hideg edenybe ontott frissen forralt viz, ami atontes kozben a szobahomersekletu levegovel erintkezik az a megerkezesekor meg tartja szaz fokot, sot meg tovabb is es ezzel felforralja a bele helyezett tapszert? Foleg ugy, hogy nem tobb liternyi forro vizrol beszelgetunk itt most, hanem kb 2 decinyirol.

Mert szerintem nem.

Nem kotozkodni akarok, csak szeretem, ha azt olvassak, amit irok.

2009. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
tápszerfüggő... a beba dobozán rajta van, hogy 40 foknál nem lehet melegebb, mert elpusztulnak a bifidus baktériumok. De én sem kötözködni akartam.
2009. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

Akkor nehogy forrald a bebadat. Hasznald a melegitot, az valoban a legegyszerubb, legolcsobb es a legkeznellevobb megoldas.

En kerek elnezest, hogy probaltam magamnak keresni egy megelerhetobbet es ezt ajanlani is mertem.

2009. jan. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!