Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos a babám, nem akar...

5 hónapos a babám, nem akar fordulni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
amint leteszem sir, nem egyszerü vele., mult héten egyszer hasrol hátra forult, mert utál ugy lenni, de sirt nagyon. azota se fordult, csak felülni akar az ölemben.
2010. dec. 8. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
az én babám isa 5 hónapos eddig 3szor fordult hasről hátra de azt is hetekkel ezelőtt.pár percig mard meg hason aztán nyöszörög. én is tanácstalan vagyok és várom az ötleteket!
2010. dec. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vidd gyógytornászhoz, ártani nem árt, csak használ. Esetleg próbáld mozgatni a kezeit és lábait, ha görcsösen nem engedi, vagy túl laza, akkor izomprobléma lehet. Az én kislányom 4 hónaposan nem fordult, de ülni ő is akart. Mint kiderült izommerevség volt az oka. Az első alkalom után 2 nappal megfordult. Dévény tornára jártunk, ahol az 5 hónapos kor vízválasztó is lehet a babánál. Bocs nem akarlak megijeszteni, általában nincs nagy gond ha ülni akar.
2010. dec. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én babám is 6 hónaposan kezdett el csak forogni. Jól meg voltam már ijedve... Most 9 hónapos és még mindig nem kúszik/mászik. Na most ezért izgulok. Vannak babák akiknél ez lasabban megy. Milyeink ilyenek úgy tűnik :) Nekem a környezetemben már mindenki 3 hónaposan forgott, 6 hónaposan mászott és 8 hónaposan felállt... Én úgy döntöttem, hogy ha 10hónaposan sem indul meg, akkor megyek Dévényi tornára.
2010. dec. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 4,5 hónapos, egyszer sikerült hasról hátra fordulnia, oldalára néha fordul. A hasalás neki is nehezen ment, de én kitartóan hasaltattam naponta többször pár percre, amíg nem kezdett nyüszögni, hogy nem jó. Közben biztattam, eléraktam érdekes dolgokat, melléfeküdtem, hogy lásson. Volt, hogy a hasamra fektettem. Mostanra már 10 percig simán elvan hason és egyre jobban élvezi, már mosolygott is közben! A védőnő szerint szépen halad, nem szükséges gyógytornászhoz vinni. Remélem, a fordulást is elkezdi hamarosan.
2010. dec. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Várj türelmesen, nincs elkésve. Szerintem nem kell egyből gyógytornászhoz rohanni.
2010. dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 7,5 hós és kb. 1 hete forgolódik, úgyhogy nyugi, majd akkor fog forogni, ha már neki az tetszik. Türelem.
2010. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kemény felületen gyakorolj vele,meg biztos ne csússzon,úgy könnyebb lesz neki.
2010. dec. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!