Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akik túlvannak már...

Anyukák akik túlvannak már ezen,15 hónapos a fiam, nem eszik darabosat semmit! Mit csináljak már vele?

Figyelt kérdés

6 hóig csak szopizott, mikor kezdtük volna a hozzátápit,elég nehezen fogadta el,7-8 hós volt mikor egy kajára már legalább értékelhető mennyiséget evett.Aztán mindenféle pépeset jól elfogadott, minden zöldséget,gyümölcsöt,hússal de teljesen pépesen.

Próbáltam neki 9-10 hós korától( ahogy biztosan tudott ülni és lett 4 foga)adni a kezeügyébe főtt zöldséget,banán karikát,alma darabot mindenfélét.Csak szétkeni mindenhol,de enni nem eszik belőle.

Ott ül az asztalunknál vacsoránál, és szeretne is abból amit mi eszünk (kenyérkatonák virsli stb.)de NEM eszi meg azt se, csak játszani szeretne vele és dobálni.

Már 8 foga van(a metszők)de nem jutunk előrébb.Most is napok óta próbálkozom kicsit darabosabbra hagyni az ételét,de egy két falat után esze ágában sincs kinyitni a száját.Fuldoklik, öklendezik tőle még mindig!

Egyszerűen nem tudom már mit tegyek vele,hagyjam rá, majd ha lesz őrlő foga,akkor megrágja,végülis senki sem él 5 évesen is pépen, vagy erőltessem? Ma direkt kipróbáltam egésznap SEMMIT nem eszik, ha kicsit darabosat kellene egyen.

Reggel, este tápszert iszik (2-2,5 dl) mert 1 évesen magától leszokott a szopiról.

Kanalat is adok neki,de azzal is csak dobálózik stb.sose próbál enni vele.

Amúgy nincs semmi baja,normálisna fejlődik,lépked párat,mászik egész nap.

Most jönnek a hátsó fogai, lehet azért sem akar semmi mást enni csak teljesen pépeset,de ha mindig fogom valamire,sose fog rendesen enni.

Menne bölcsibe is,vele egykorúak már próbálkoznak kanállal stb.El vagyok keseredve:(


2009. jan. 19. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az mindenképpen jó, hogy adtál már a kezébe rágcsálnivalót és veletek eszik.

Az én kislányom is kb 9-10 hós korától eszik darabosat, a pépesről való átállásnál, amikor pépesben volt pár darab, ő is öklendezett. 15 hósan már az is normális, hogy játszik (is) az étellel, viszont az már gond szerintem, ha egyáltalán nem fogad el belőle semmit sem. Amikor mi fogzunk, akkor sokkal jobban eszi a kemény dolgokat, pl. kölesgolyót, mert jó neki hogy masszírozza az ínyét, tehát én a darabos-nem-evést nem erre vetíteném.

Dokit kérdeztél már erről? Nem -e valami rendellenesség áll a hátterében, nem értek hozzá, de pl. a nyelőcsövében esetleg?

17 hós kislány anyukája (12 fogacskánk van, 8 metsző+4 rágó)

2009. jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A doki csak annyit mond már 9-10 hónapos kora óta,hogy adjam neki a darabosat, erőltessem, egyszer csak elfogadja. Meg hogy minden gyerek "koldul" a felnőttek asztalánál egy idő után (márhogy hiába ebédelt meg már külön pl.akkor is eszik abból amit a család).

Nincs semmi rendellenessége amúgy.

A védőnő most azt mondta,hogy várjuk meg míg legalább pár örlő foga kijön,hogy majd azzal akkor megrágja.

Folyamodjak drasztikus módszerhez hogy tényleg semmit nem kap, ha nem kéri a darabosat??

De ez kínzás nem? És mi van ha ettől az egészet megutálja?

Pépesítve most is megeszik mindenfélét.

2009. jan. 20. 08:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. :-)

Szerintem sem jó megoldás, hogy nem adsz neki semmit, ha nem eszik darabosat. Az én kislányom is elég rossz evő, de a dokinénink azt mondta, azt adjam neki amit szeret. Ha ezt tenném, kölesgolyón és túrórudin élne, így ez meg a másik véglet. Ha a pépeset szépen eszi, had egye, várjatok még lesz egy pici időszak, amikor nem jön foga.

2009. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az a gond,hogy attól tartok, minél később próbálom darabosra meg rágásra szoktatni, annál kevésbé akarja majd elfogadni.
2009. jan. 20. 15:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Még egy ovisról sem hallottam, hogy nem rágcsál :-))))), ezért ne idegeskedj emiatt. Ez olyan dolog, mint a járás, van aki 9 hósan, van aki 15 hósan teszi, mégsincs vele gond! Mindenesetre ha csak lehet, adj neki kemény dolgokat, amiket rágcsálhat napközben, én ilyeneket szoktam: háztartási keksz, 'kuki', buláta, kölesgolyó, ropi esetleg. Ezeket egyedül is biztos tudja majd enni, és egyszer talán csak 'rákap'.

1. és 2. válaszoló voltam: Bea

2009. jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Bea! :)Kicsit megnyugodtam.
2009. jan. 21. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!