Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Isofix vagy sem? Azt mondják...

Isofix vagy sem? Azt mondják nem éri meg az isofix, mert ugyanolyan jó a nem isofixes is! Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Most készülök 9-18kg gyerekülést venni, valószínüleg römert. Légyszi ne csak azt írjátok, hogy drága az isofix, mert azt én is tudom, de a legjobbat akarom a ygerekemnek, persze, ha a nem isofix is ugyanolyan jó, akkor feleslegesen nem költök!
2010. dec. 8. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
biztonságosabb. bár a römer amúgy is jó ülés, de ha megteheted, h azt veszel, akkor hajrá. :)
2010. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell. Nekünk nincs, sima 9-18-as ülés van, tökéletesen lehet rögzíteni, nem tudom miben lenne jobb egy isofix.. ez is tök stabil.
2010. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én nemrég éltem át ugyanazt a dilemmát, mint te. Nagyon beleástam magam a témába, ADAC teszteket bújtam, végeredményben a tesztek alapján nem tűnik úgy, hogy az isofix önmagában tutira biztonságosabb, mint az öves bekötés. De aztán vettünk egy használt Römer King ülést (öves), hogy legyen végre ülésünk, mert a gyerek kinőtte a hordozókát, és úgy döntöttünk, később veszünk isofixeset, ez meg majd jó lesz tartaléknak. Így is lett, szintén használtan vettünk Römer Duo plus ülést, úgyhogy gyakorlatban kipróbálva mondom, ezerszer stabilabb, persze ez nem jelenti azt, hogy balesetkor jobban védene (nem is szeretném megtudni...) Úgyhogy én nem bántam meg, de ez nem jelenti azt, hogy rossz szülő vagy, mert nem isofixes ülést veszel. Mi már csak azért se gondolkodtunk az anyagiak miatt, mert keresztelői ajándéknak azt kértük a családtól, hogy ebbe adjanak pénzt.
2010. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha lenne a kocsimban isofix (nem minden autóban van!) akkor én azt vettem volna, de csak a jelenlegi méretben :) Mi már a nagyobb ülést használjuk, amikor már a gyerek az autó saját biztonsági övével van bekötve, akkor jobb egy isofixes, mert legalább nem dölöngél az ülés, fix. De előtte, a hordozónál és a dönthető 9-18kg-oknál szerintem felesleges.
2010. dec. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

szia! én foglakozom elég sokat autósülésekkel, és szerintem ha már az menti meg a gyereket hogy isofix-el van bekötve az ülés, akkor jó eséllyel darabokra szakadt az autó. kiszállni az autóból sima öves bekötéssel sem fog az ülés, sokkal fontosabb a rögzítési módnál az üléskagyló kialakítása! vannak pl nagyon jó racsnis övfeszítő rendszeres ülések (a múltkor láttunk is gy klassz olasz márkát az egyik üzletben), amik teljesen feszesre húzzák az autó övét, így semmit nem mozog az ülésen, és mégsem isofixes horror árban futnak. úgy tudom egyébként szakmai berkekből, hogy a legnevesebb márkákat is 50-60 km/h sebességen tesztelik, valószínűleg azok sem teljesítenek jobban két 80-al haladó autó ütközésénél :(

persze azért ne vegyél két filléres ülést, de olyan 30-40 ezer magasságában már tényleg megbízható 0-18 kg-ost kaphatsz , 9-36 kg-osból pedig már 25 körül is. egy jó tanács: a súlya nagyon sokat elárul egy ülésről, mielőtt megvennél bármit is, emeld meg! én használtat semmiképp sem vennék, ki tudja mit csináltak vele, volt-e baleset, mert nem láthatod az esetleges hajszálrepedéseket a vázban!

2010. dec. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem Römer King van 9-18kg-ig, nem isofixes.

Övfeszítő van benne, ha rendesen bekötöm, megfeszíti a övet, kézzel megmozdítani se igen lehet az ülést, nem tudom miért dülöngélt az egyik válaszolónak, de az enyém teljesen stabil.

2010. dec. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekünk isofix nélküli ülésünk van. Nemrég vettük, olasz márkájú (talán olyan, amit a 00:18-as is látott, mert nagyon stabilan be lehet kötni isofix nélkül is, nagyon jó övfeszítője van!), ránézésre nagyon biztonságosnak tűnik. Ez most hülyén hangozhat, de kényelmes is a babámnak, jó magas a pereme, védi a vállát, fejét! Jó kis masszív ülés. Nem csalódtam benne, nagyon szeretem! Lett volna isofixes változata is, de mi nem akartunk olyat venni. Szerintem egy nagy ütközésnél nem azon fog múlni a baba élete, hogy isofixes vagy nem az ülés!

Ne történjen meg, de egy kisebb ütközésnél a sima ülés is ugyanolyan jól véd SZERINTEM, egy frontálisnál meg édes mindegy, hogy van isofix vagy nincs...

2010. dec. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi Besafe X1-et vettünk isofix nélkül.
2010. dec. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

...kérdés az autó "isofix-es" -e?

..mert a mi autónk nem!!! így kilőve az isofix-es ülés....pedig 6 éves autó!...de nem fogom sajnálni a pénzt egy jó minőségű ülésre.

2010. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat! Az auto isofixes. Én sem sajnálnám a pénzt isofixesre, csak, ha tényleg felesleges ebben a méretben (9-18kg), akkor a maradék pénzt inkább másra költöm! azt tudom, hogy majd a következő méretből már sokat számít az isofix, de ennél sokak szerint nem éri meg, mert nem biztonságosabb! Tanácstalan vagyok!
2010. dec. 10. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!