Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltattál rotavírus ellen vagy...

Oltattál rotavírus ellen vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 11:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Nem oltottuk, mert a rota mellett még vagy 100 hányásos hasmenéses vírus van ami ugyanúgy kiszáradáshoz vezet, tehát ha ezek közül kap el nem véd az oltás, ugyanannyi esélye van azokat elkapni mint a rotát.
2010. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
56%
Igy van semmire se jó viszont drága.
2010. dec. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem mellette állok,csak én nem tudom mit csináljak.Azt mondják nagyon csúnya betegség és elég rossz látvány.Kötelező kórházzal és infúzióval.
2010. dec. 9. 11:31
 4/30 anonim ***** válasza:
56%

Nem, mert túl sok változata van a vírusnak, ami ellen nem véd, és így túl drágának találtuk...

Ha esetleg tized annyiba kerülne, lehet beadattuk volna!

2010. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
58%
nem oltattam. nem biztos, h kórházba kerül, ez csak pánikkeltés. ismerősöm bölcsis kislánya már többször elkapta, mégsem került soha kórházba.
2010. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
56%
Nem oltattam, mert úgy érzem, hogy túl nagy a marketingje. Drága, és valóban nem véd minden ilyen hányós-hasmenéses betegség ellen. És úgy vagyok vele, ha ez ennyire népbetegség a babák, kisgyermekek körében, és ilyen veszélyes, akkor ne kerüljön már 36ezerbe, sokan nem tejetik meg, hogy kitermeljenek ennyit, akkor vagy benne lenne a kötelezőbe, vagy elérhetőbb áron lehetne hozzá jutni.
2010. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
56%

Igy van minden gyerek akit nem nevelnek búra alatt és jár közösségbe elkap hányós hasmenős kiszáradásos betegséget ha nem is pont a rota-t.


A "kötelező kórházi tartózkodás" meg pszichikai hadviselés a szülők idegei ellen. Figyelni kell a gyereket itatni /szoptatni kell ha gáz van még 100 lehetőség van az infúzió elött.


Nem kell bedőlni nem véletlen hogy 6. hónapig be kell adni mert akkor még főleg az első gyerekesek nem tudják hogy később mennyi ilyesmi várható.


Ha van kisgyerekes rokon barát kédezzétek meg tuti hogy 10ből 5 nem hallott róla 4 meg nem adatta be.

2010. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mi pont tegnap váltottuk ki!Tehát igen,én mindenképp oltatom a 3hónapos fiamat!A gyerekemnek nincs olyan,hogy drága,mert az élete többet ér 36ezer forintnál!És egyántalán nem vagyunk gazdagok mielőtt valaki támadna!Sajnos igaz,hogy van több féle betegség,de ez a legveszélyesebb,és ennek halál lehet a vége!Én nem gondolkodtam ezen!Beszélj a védőnővel,meglátod ő is ez mondja!Szép napot!
2010. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
43%

Én voltam kórházban más betegség miatt a lányommal, ott volt egy rotás kislány, nem volt folyamatos infúzión, és nem volt "betegebb", mint mások, sőt, még ő volt a legvirgoncabb...

Szerintem ha anyuka időben kapcsolt volna, akkor otthon is kezelhette volna...


Nem oltattunk mi sem a fent leírt okokból.

2010. dec. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
56%
nem. Felesleges pénzkidobás szerintem. Nagyon sok hányásos hasmenéses járvány van, amivel kórházba is kerülhet a gyerkőc. Meg a másik dolog, hogy az oltás csak 2 törzs ellen véd, a rotának meg ha jól emlékszem huszon valamennyi van.
2010. dec. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!