Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltattál rotavírus ellen vagy...

Oltattál rotavírus ellen vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 11:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Igen, én oltattam. Kis súllyal született a babám, két kiló volt, amikor hazavittük a kórházból. Úgy gondoltam, hogy nekem ennyit megér.
2010. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
64%

A pici gyerekek egy nap alatt ki tudnak száradni és nem feltétlenül egy hanyag anya számlájára írható. A rotavírus hányással, hasmenéssel jár. A hányás miatt csak pici kortyokat lehet neki adni inni, de ha az sem marad meg a gyerekben, akkor miért az anya tehetne róla?

Mi oltattuk mindkét gyerekünket, volt szerencsénk végigasszisztálni a barátnőmék kórházi tartózkodásukat, én nem szerettem volna ide jutni velük. Mi egészségpénztári kártyával fizettük, amire a férjem cége szokott pénzt utalni. Ha valakinek nincs, de van gyereke, megéri saját maguk által létesíteni egyet, hiszen az arra befizetett összeg 30%-át (max. 100eFt-ot) adóév végén vissza lehet igényelni. Így már sokkal könnyebb anyagi szempontból az ilyen fizetős oltásokat szponzorálni.

2010. dec. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Én is oltattam!Más okból voltunk már kórházban és kapott infúziót!Soha többet nem akarom átélni!Ahogy kivették a kezemből és elvitték,majd szétszúrkálva hozták vissza,mert nem találtak neki vénát!Ezt csak az tudja,aki átélte,vagy a közvetlen környezetében volt ilyen.Ha csak 1 ilyet ki tudok védeni,akkor már megérte.
2010. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Nem. A doktornénink nem javasolta, mert millió más vírust elkaphat ami ugyanezekkel a tünetekkel járhat. Azt mondta, úgyis át fog esni 1-2 hasonló betegségen, és az oltás csak a rota pár válfaja ellen véd, és rengeteg válfaja van. Szóval szerinte nem éri meg kifizetni érte a 38 ezer Ft-ot.
2010. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Mi nagymamáéktól ezt kapjuk karácsonyra!! Sokkal job ötlet mint az 1000 féle játék amikor egy pár hós babának teljesen mindegy mivel játszik az a lényeg hogy legyen vele valaki aki játszik vele!!Amúgy mi is beadatuk volna ha nem ajánlják fel a nagyszülők!
2010. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
A vedononk es a gyerekorvos sem javasolta. Ezert nem oltattunk.
2010. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Igen, mindkét gyereket.

Azért, mert még mielőtt ők megszülettek, ismerősöktől elkaptam én is ezt a vírust. 2 hét alatt 13 kgt fogytam, borzalom volt. Én is kórházba kerültem:(

Szóval, ezek után nem volt kétséges hogy a gyerekeimet beoltatom. Az ára pedig az egyszeri anyasági támogatásból lett kifizetve. Ha csak az ellen a pár alfaj ellen véd, akkoris véd, és ha el is kapja, könnyebben átvészeli.

2010. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Igen, mert a doktornő ajánlotta, már nem csak 1 félére jó!


Egyébként igen, drága, de ha van egészségbiztosítási kártyád amire vagy te vagy a céged rak összeget simán megveheted rá. Mi a férjemét használtuk, így ingyen volt :)

2010. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nem nem oltattam, sem az orvos, sem az orvos sem a védőnő nem javasolta.

Sőt a doki a kötelezők közül is kivenne 1-2-t.

Kutatást végeztek valami orvos csoporttal hogy Amerikában miért van olyan sok autista kisgyerek. Összefüggést találtak a védőoltások, a túlzott gyógyszer fogyasztás és az autizmus között. Amerikába a kisbabák 3 éves korukig 30 valamennyi oltást kapnak....


Logikus hogy nem az a 2 vagy 3 rota vírus elleni ampulla fogja ezt kiváltani, csak azért meggondolandó mit adatunk be a gyerekünknek. Én a kötelezőkön kívül, csak az agyhártya gyulladás ellenit adatom be.

2010. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Gyermekorvosunk nem javasolta ezert nem oltattunk.
2010. dec. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!