Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt csak a macska...

Terhesség alatt csak a macska közelében veszélyes lenn, vagy egy nyúl is lehet veszélyes?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! ha szobacicád van és nem találkozik más állatokkal, akkor egyáltalán nem veszélyes a macska, viszont ha kerti cica, akkor már lehet veszélyes. A nyuszit nem tudom sajnos :-)
2010. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem veszélyes a közelében lenni, csak ne üríts macskaalmot. A toxoplazma miatt veszélyes, amit elsősorban a macska terjeszt. De ha kertészkedsz, akkor is húzz kesztyűt, ne egyél mosatlan gyümölcsöt, és ha főzöl, a húst inkább a férjed darabolja. Steak, félig nyers, nyers hús evése tilos terhesen! Egy ismerősöm a fasírozott kóstolgatásától kapta el (mármint nyersen persze, hogy elég fűszeres lett-e.)

Nyuszi szerintem ok.

2010. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem is van 2cicám ha elviszed a állatorvoshoz beoltja öket és meg is vizsgája nekem nem lett bajom se kicsinek 9 hónap alatt :)


4honaps anyukája

2010. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mosatlan zöldség és hús sokkal nagyobb veszélyt jelent, mint a cica! A macskának az ürülékével nem ajánlatos találkozni, de belőle is évente kb. 2xer távozik ilyen. Szóval ez a macska-toxoplazma hisztéria kicsit el van túlozva.

Nyuszit pedig nyugodtan tarthatsz, semmi bajod nem lesz.

2010. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Cicám nincs csak egy nyuszija van a picimnek, másodikat várom:)
2010. jún. 24. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!