Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség és macska?

Terhesség és macska?

Figyelt kérdés

Jóbarátainknál kinti-benti cicák vannak, egész pontosan kettő. A macskák bent felmászhatnak mindenhova, kanapéra, székre, ágyra, stb. Aggaszt, hogy ha (remélhetőleg hamar) terhes leszek, akkor nem mehetek át többet hozzájuk. Nekem sosem volt saját macskám, mindig kutyáink voltak, így úgy gondolom, hogy ezért nem estem még át toxoplazmózison.


Van erre esetleg valami teszt? Kimutatható a vérből? Egyáltalán jogos a félelmem?


2009. dec. 1. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kimutatható vérből! Én 9 hetesen voltam vizsgálaton, mert körülöttem is vannak állatok. Azt javaslom, nőgyógyásszal beszélj ez ügyben. Van, ahol fizetni kell ezért a vizsgálatért. Nekem is kellett, de van, ahol térítik.
2009. dec. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 picihasim ***** válasza:
73%

Toxoplazma a neve. Ezt az állatok hordozzák és nyers hústól is el lehet kapni. Igazából szájon át lehet a legjobban elkapni ( simogatsz egy kutyát, nem mosol kezet normálisan).


Amikor babát vársz, a 16, 24, 32, 36 héten el kell menni vérvételre, és így meg tudják állapítani, hogy van-e a szervezetedben toxoplazma. Ha régebb óta van, akkor a babának semmi baja nem lesz, nem kell szedned semmi gyógyszert, de ha megállapítják, hogy mondjuk 1 hónapja kaptad el, akkor a terhesség végéig antibiotikumot kell szedni.


Nekem ezt mondta a védőnő. Remélem tudtam segíteni.

Én a helyedben nem járnék hozzájuk sűrűn, vagy ha el is mész, ne simogasd őket. Moss sűrűn kezet.


Minden jót.

2009. dec. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba. A toxoplazmózist nem a macskától kaphatja el az ember. Ugyanis nem maga az állat fertőz, hanem az ürülék, tehát ha nem nyúlkálsz az alomban, márpediggondolom, nem teszed, akkor nem lesz semmi bajod. Az is igaz, hogy a nyers hústól, vagy mosatlan gyümölcstöl, zöldségtől is elkaphatod. De kérheted, hogy vérvételnél ezt is nézzék.

33 hetes macskatartó kismama

2009. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg magad a terhesség előtt, de alatta is bármikor megteheted. Nekem van cicám, mindig is volt,de nem estem még át rajta. (a cicánk csak szobában van és oltott) 33 hetes vagyok és holnap megyek megint vérvételre. Állítólag az veszélyesebb, ha nincs/nem volt soha macskád és nem estél még át a fertőzésen, mert akkor egy-két találkozás egy idegen cicussal elég lehet. Bár ez csak a védőnőm véleménye. Azt is mondta, hogy nyers hústól, mosatlan zöldségtől ugyanúgy el lehet kapni. Azért is érdemes megnézetni, mert nem kell hozzá cica, hogy elkapd.
2009. dec. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

11:26 os igazat mond. Attól, hogy megsimogatsz egy macskát még nem leszel fertőzött. Én is tartok macskákat és már átestem rajt, 17 hetes vagyok.

Az is elég, ha tavasszal a kertben a földbe van fertőzött ürülék és nem veszed észre belenyúlsz és a kezeden meg van egy kicsi seb. De ha az alapvető higiéniát betartod, akkor nincs baj. Ha félsz tőle, akkor ne menj a macska közelébe.

A vizsgálatot lehet kérni, de mostanában nem szívesen csinálják meg. Volt itt egy kérdés, ahol kiderült, hogy van ahol fizetni kell érte. Tőlem is megkérdezte a doki, hogy ilyet még csinálnak? Miért Ön állatokkal foglalkozik?

2009. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!