Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ajanlotok? Mibol tanithatn...

Mit ajanlotok? Mibol tanithatnam? Most meg csak 5honapos.

Figyelt kérdés
.Kulfoldon elek,de magyarul megszeretnem tanitani.es minnel hamarabb elakarom kezdeni.milyen konyveket vagy Abc kartyakat vagy barmit amibol,amivel magyar nyelvet megtanithatnek a picimnek,mit ajanlotok.konkret neveket cimeket szeretnek.koszonom
2009. jan. 20. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Te csak magyarul beszeljel hozza, es a neten keressel meseket. Mi is kulfoldon elunk, es nalunk is en beszelek hozza magyarul, az apa pedig angolul. Esti meset a netrol szoktam neki olvasni, nagyon sokat talalsz, irjal be mindenfele kulcsszavakat a google-ba. En a mesetarbol szoktam neki olvasni, de o mar nagyobb, mint a tied.

Neki esetleg magyar zenes meset keressel, azok is vannak.

Gondolom van magyar iskola kint ahol eltek, majd kesobb beiratod oda, es akkor megtanul irni, olvasni is magyarul, kb. 2-szer egy honapban mennek a magyar suliba a gyerekek.

Most te ugyis magyarul beszelsz hozza, nem? Toleg fog megtanulni. Vagy mit akarsz neki tanitani, nem teljesen ertem kulonben, mert 5 honaposnak meg nem kell betuket tanitani.

Ha legkozelebb hazautaztok, akkor pedig vegyel majd neki Magyarorszagon konyveket, meg amit szeretnel a konyvesboltban.

2009. jan. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem egyelőre elég ha hallgat magyar dolgokat: a te beszéded, vagy magyar nyelvű gyerekdalokat (www.egyszervolt.hu). Az itthoni rokonokat megkérheted, hogy postázzanak ki neked lapozgatós, rágcsálható stb. gyerekkönyveket.

2009. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
itt magyar iskola nincs.ezert akarom majd kesobb en taznitani.azert is kertem tanacst.majusba megyek haza es akkor bevasarolnek neki elore.
2009. jan. 20. 12:08
 4/8 A kérdező kommentje:
igen pont ilyenre gondoltam.de konkret milyen cimu konyvet ajanlanatok?
2009. jan. 20. 12:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak az első kedvence hajtogatós könyvben Móricz Zsigmond: Iciri-Piciri volt. Ha beírod a címet, magát a verset a neten is megtalálod. De én úgy szoktam, hogy bemegyek egy jó nagy, pl. Alexandra könyvesboltba és ott belelapozgatok, ez akár 1 órahosszás elfoglaltság is lehet, úgy az igazi.
2009. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
koszonom szepen,biztos en is ugy lesszek vele.imadom a konyves boltokat;)
2009. jan. 20. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Az Iciri-Piciris vagyok, nézelődtem még a könyvespolcon,most majdnem 5 éves a kisfiam,régen volt ilyen pirinyó:

Füzesi Zsuzsa Mondókáskönyv 1.,létezik 5-ig,de ahogy nő a szám,úgy gyengül a színvonal

Fazekas Anna Öreg néne őzikéje (gondolom ez Neked is megvan),egész pici kora óta tudja legalább a felét kívülről

Nagyon sok könyvünk nincsen,mert évek óta a kisfiam is könyvtári tag,havi 5-6 könyv a fogyasztásunk,ezt csak így lehet követni.Az a tapasztalatom,hogy amiben nincsen legalább fele-fele arányban szöveg+kép,még most sem köti le.Örülök,hogy összeakadtam egy másik könyvimádóval.

Amíg nem tudsz könyvhöz jutni,nézelődj itt: [link]

Én egész pici korától mondogattam neki verset,mondókát (sokat az én picikori könyveimből),sokat "beszélgettem" vele és 10 hónaposan már gagyarászott és egész korán kezdett nagyon szépen,mondatokban beszélni.

Jó tanulást Nektek!

2009. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom,biztos utana nezek.en is ugy erzem,azt vallom,hogy sosem korai gyerekeknek olvasni.picim meg csak 4honapos,de szereti velem nezni a konyveket es hallgatni.remelem ez meg is marad neki;)koszonom szepen
2009. jan. 22. 03:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!