Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindjárt megőrülök! Kisbabás...

Mindjárt megőrülök! Kisbabás anyukák, a ti párotok hogyan viselkedik?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kislányom és elég sokat veszekszünk amiatt, hogy eljár szórakozni. Ezt nem úgy kell érteni, hogy bulikba, de a tesójával/unokatesójával sokszor összeülnek borozni és hajnalban részegen jön haza.

Holnapra már idehívta a régi egyetemista barátait és ezt csak ma merte bejelenteni. Nagyon összevesztem vele és azt mondta nekem, hogy "ne várjam el, hogy itthon üljön, mert én itthon vagyok.."

Egyre többet veszekedünk, tudom, hogy rengeteg gondja van a szülei miatt, de olyan nagy kérés, hogy legalább mi legyünk egy normális család?


2010. dec. 10. 21:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem még az ajtóban közöld velük, hogy jó, hogy jöttek, férjed örül de a gyerek van ithon s nem hangoskodni mert a látogatók alkalmazkodnak a babához s nem fordítva. Ezt normális ember felfogja.

A szilvesztert pedig igenis igényeld, hogy veletek töltse, az év közben ezekszerint kibulizhatta már magát.

2010. dec. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Mi is ilyen bulizós életet éltünk, bár nálunk tervezett volt a baba, aki másfél éves. Az én férjem is többet akart mnnii eleinte, most olyan havi 1-2-nél járunk, én ezzel kibékültem. ersze magamban még ezzel sem:) Nekem is mondta, hogy menjek én is, vigyáz ő a kicsire. De én nem vágytam erre egyáltalán. Az utóbbi fél évben járok csak el havonta én is 1x, 2x, de nem hajnalig, hanem este 11-ig hazaérek. Engem sem zavarna annyira, ha nem hajnalben jöne ilyenkor tök részegen. Olyan rpssz látni, hogy részeg és igyekszik csendben lepakolni, közben lever valamit, stb.stb.és másnap használhatatlan.De azt mondom, ennyi még "okés". Bár igyekszem más, kevésbé léhűtő (munkanélküli-lusta "diplomások, akik legnkább még 30 évesen anyukával laknak) társaság felé terelni, pl. egész napos kirándulás társasággal-gyerekkel, esti társasjátékozás itthon, minimális piával, stb.. Néhányszor már sikerült kiváltanom ilyenekel 1-2 éjszakázást:)

Szerintem eleinte próbálj meg kompromisszumot kötni vele, beszéljétek meg, hogy nem puffogsz, ha havonta csak x-szer jár el. Aztán ezt szépen megszokja, és örül, hogy nem szólsz miatta, kicsit helyreáll a béke. Később pedig már bevetheted azokat a trükköket, hogy kiváltsd az ivós programokat:) Hozzáteszem, hogy mi társaságunkból senkinek nincs gyereke, így szerintem sokkal nehezebb! De majd próbálok ismerkedni kisgyerekes párokal :)

2010. dec. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

én férjem (szerintem) minden nap meló után bevág 1-2 sört :S mióta megszületett a fiunk, előtte azért ennyit nem ivott :( nálunk az a durva, hogy letagadja :( érted, bűzlik a sörtöl és a szemembe néz és azt mondja, nem ivott...

mondjuk nem részeg, de én már ettől is kivagyok.

viszont van egy határ, itthon soha nem iszik és nem is szervez bulit, megmondpom őszintén, ha idehívná az ivó cimbijeit, szépen mosolyognék, aztán este 7-kor közölném velük, hogy akkor további szép estét, ideje menniük, apuci most megfürdeti a fiát aztán fekszünk :) nem veszekednék előre, mi értelme? már ha nem olyan a párod, hogy meg lehet győzni, mondja le. tényleg sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, remélem észhez tér a párod!!!! :(


férjem havonta- kéthavonta 1x eljár bulizni, pont a legutóbbinál volt, hogy megkértem várjon 10 percet míg én is elkészülök, jól esne nekem is a kikapcsolódás :) csak bambán nézett rám, hogy a gyerekkel mi lesz??? jah mondom, nem hívtál senkit, hogy vigyázzon rá? :D végül itthon maradt :)


legyél erős, én azt tanácsolom, addig ne fenyegetőzz míg nem gondolod komolyan. haazt mondod elköltözöl a szüleidhez ha még egyszer bepiál, tedd is meg! különben nem fog komolyan venni

2010. dec. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

azt írtad, hogy szeretitek egymást, meg ha jól értem, anyagilag is függsz tőle...inkább az előbbi miatt kellene változtatni egy-két dolgot.

először is hagyd a picit rá pár órára. ne éjjel, hanem nappal. este a fürdés közös program legyen, hagyd, hogy ő fürdesse, élvezi fogja, ezt minden apuka élvezi.

este is elmehetsz egy-két órára, mégha úgy érzed, hogy azonnal hazarohannál...hagyd, hogy érezze a felelősséget, és valahogy tudatosítsd benne, hogy ketten vállaltátok a babát. ezt pedig nem tudod másképp elérni, csak ha adsz neki feladatot.

2010. dec. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

azt nem írtam, hogy a férjem hogyan viselkedik. szóval imádja a lányát, szivesen foglalkozik vele. mindig együtt fürdetjük, utána még megy a hancúr a nagyágyon. a lányunk 11 hónapos, az értelme rohamosan kinyílt, nagyon sok mindent megért, így lehet vele játszani.

amíg pár hónapos volt, nem szivesen volt vele egyedül, szerintem félt attól, hogy mi lesz, ha sír. most viszont, ha nagyon sír, ő az első, aki rohan hozzá vígasztalni.

éjszakázott is helyettem, a fogzás nagyon megkínozta szegénykénket, az éjjel első felében mindig ő kelt hozzá, ringatta ha kellett, visszaadta a cumiját, egyszer arra ébredtem, hogy készíti a tápszert, mert szerinte éhes...szóval igazi apuka.

a sörözéseket hetekig szervezi, egyrészt lusta, inkább itthon DVD-zik, vagy netezik, másrészt vannak feladatai, ami alól kaphat felmentést, de nem igazán él vele.

ezért is javasoltam, hogy te is adj neki feladatokat, néhány órás intenzív gyerekfelügyelet után nem lesz kedve borozgatni annyit.

vendégeket fogadhattok, sokan csinálják, hogy ha elalszik a pici, utána még bulizgatnak otthon. nálunk ez nem megy, ehhez kicsi a lakás, így este 8 után itt senki nincs, de ha ő menni akar, akkor mehet, bár nem nagyon szokott.

a másik dolog az, hogy azért mert anyák vagyunk, és otthon ülünk, azért még csak az ő gyereke is. ezt mindenképpen tudatosítani kell benne. magyarán, ahogy írtam is, neked kell elmenni otthonról egy kicsit alkalmanként, vagy amíg készítesz egy kis vacsorát, addig ő foglalkozzon vele...stb. nálunk fürdetés és vacsi után gyakran előfordul, hogy amíg játszanak, addig én elmosogatok, letusolok, esetleg netezem, ők meg elvannak. én ezt tartom normálisnak.

egyébként biztos nehéz, ha vannak gondok a családban, de szerintem mindig a nő a család motorja, ő a nyak, amelyik a fejet mozgatja. legyél egy kicsit taktikusabb, nem a fenyegetőzés a megoldás, hanem az, ha megosztjátok a feladatokat. ettől még te remek anya leszel, de hagynod kell, hogy ő meg apuka legyen.

2010. dec. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
kis türelem.a férfiaknak nem jön olyan automatikusan az apaság érzése nekik ez nem ösztön,ezt tanulniuk kell.És ehhez idő kell.Én azt javasolnám,próbáld a lehető legtöbb feladatba bevonni az apucit,maradjon vele többet kettesben is,igy sokkal közelebb kerül hozzá ás az akiért felelősséget érzünk azt nem szorítjuk háttérbe igy el fognak lassan tűnni az éjszakázós bulizós idők.Mondjuk az alap,hogy ha együtt lakunk és estére vendégeket akar hívni,azt illik megbeszélni,párod kicsit önfejű is ahogy látom.Párom is el jár hetente egyszer focizni és időnként este pókerezni,de ezt mi mindig megbeszéljük előre.ahogy múlik az idő fel kell hogy ismerje hogy ő most egy apa és nem az az első hogy bulizzon és részegedjen,ilyen példát akar mutatni a gyerekének,ilyen apát akart volna magának is?az élet nemáll meg de ha már van gyerek át kell értékelnünk az életünk,és bizony áldozatokat is kell hoznunk,nem csak nekünk,apának is,de ezért kárpótol egy csacsogó,imádni való kis törpe akinek az lesz az első szava amikor felébred hogy apa van?apa itthon van?hát nem ezért érdemes élni?
2010. dec. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznos dolgokat írtatok.

Azt hiszem egy kicsit félreértettek, a barátok nem ide jönnek hozzánk, hanem a páromék borozójába.

Egyébként ez alkalommal nem buktam volna ki, mert az egyik fiút már évek óta nem látta, és mikor szórakozzon, ha nem ilyenkor velük. De! A heti szintű iszogatástól borulok ki nagyon. Mint írtam ennek a legfőbb oka a családja. Röviden: családi vállakozás egy óriási hitellel - kilátástalan a helyzet, és az anyukája sajnos az ivásba és gyógyszerezésbe menekül. Holott halkan megjegyezném, hogy ezt többek között az anyuka megalomániájának köszönhető.. Szóval mikor az anyukája úgy dönt, hogy most bezárkózik napokra a szobájába, akkor elég gyakran az ügyeleten kötnek ki vele. Ez nagyon megviseli a páromat, nagyon szereti őt.

Sajnos az anyuka mindenkit hibáztat maga körül, semmi sem jó, az unokája nem érdekli, csak a pénz körül forog az agya.

Ezért a párom mikor a tesójával együtt dolgoznak este, mindig szóba kerülnek az otthoni dolgok és ilyenkor előkerül a borosüveg. Jól lerészegedik és így jön haza. Bár sokszor nem engedem be, de ez így nem mehet tovább.

2010. dec. 11. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!