Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák, adnátok nekem...

Kedves Anyukák, adnátok nekem ötleteket vagy legalább egy kis lelkesítést, mert már megőrülök?

Figyelt kérdés
Kisfiam 22 hónapos. Kettős a problémánk (esti evés és alvás). Napközben gyakorlatilag nincs gond az evésével, de a vacsora egyre rosszabb. Egy időben megette a kis darabokra vágott pulykasonkát, bio virslit, paradicsomot, tonhalat, mozzarella sajtot (másféle sajtot nem, de most már a mozzarella sem kell), tojást mindenféle formában, tejbegrízt, tejberizst, mazsolás zabkását, túrós palacsintát (tönkölylisztből sütöm), tőkehalmájat. Volt, hogy ilyen mini vastagabb palacsintákat sütöttem (pár csepp olajon), felkockáztam és azokat ette. Egy ideje alig eszik valamit, néha hallom korogni a gyomrát éjjel, és folyton cicizni akar, rágja a mellem, nagyon rossz. Még egyszer sem aludtuk át az éjszakát, én már nem is tudom, hogyan bírom, folyton fáj a fejem, hulla vagyok (elkezdtem vasszirupot is szedni meg multivitamint már régóta szedek). Szegény férjem se tudja, mit csináljon. Minden este drukkol, hogy jól aludjunk. Tegnap éjjel 8x ébredt a kisfiam éjféltől kezdődően, nyöszörgött, sírt, dühösen rúgta le magáról a paplant (ettől is kivagyok, nem értem, pedig nincs meleg a szobában, még nem fűtünk, én takaró nélkül fázom) és mondogatta, hogy cici, cici. Elalvás előtt 1,5 órával evett egy falat uborkát,egy zsömle végét megrágcsálta (2 madárfalat), ivott pár korty rizsitalt (tejet még nem iszik, mert amikor ivott, fájt a hasa és nagyon hasmenése lett tőle), pár falat olivabogyót. Szájába vett még pár dolgot, de kiköpte őket. Minden mást otthagyott a tányéron (virsli, sült tofu, paradicsom, vajas piritós, sajt, zabkása). Mindenre rázta a fejét, hogy nem kell. Megkérdeztem, hogy szeretne-e egy kis zöldborsófőzeléket (az volt ebédre), arra igenlően hümmögött. Na, megörültem, gyorsan megmelegítettem. Két kiskanál után rázta a fejét, hogy nem kell, majd jött a Cici, cici! nóta. Na, és ez megy már 2-3 hete. Talán az egyetlen dolog, amit soha nem utasít el és többet eszik belőle, az a főtt tojás, bundáskenyér,tükörtojás, rántotta, de hát minden este nem lehet ezt enni, főleg, hogy reggel is szoktam ezt adni neki hetente 3-4x. A kenyérre kent csodák nem működnek, se krémsajt, se kőrözött, se egyéb kenhető cucc, csak a vaj és az se mindig. Mit csináljak? Már a teljes hűtőt kipakoltam elé, és semmi. Ebédre szépen eszik, és alapvetően is rendben van az evése, a súlya is rendben van, sokszor maga jön és mutogat a kiflire az asztalon vagy a kamraajtóra, hűtőajtóra, hogy nyissam ki és kér onnan valamit, meg ha lát valakit enni, akkor is általában kér abból a kajából pár falatot. Mit adjak neki este enni? Vagy mi lehet a gond, hogy csak ilyen kis madárfalatokat csipked? Mit tegyek? Ugye könnyebb lesz, amikor már beszél és megmondja, mit szeretne vagy miért nem szeretne enni? Most már ezt várom, de nagyon! Na, meg hogy végre aludjunk, mert már a hajam is hullik és utálom a karikás szemeimet meg a teljesen elgémberedett tagjaimat a reggeli felkelésnél. Lehet, hogy azért sír fel olyan sokszor, mert éhes? Eddig még csak kétszer hallottam korogni a gyomrát (persze, lehet, hogy többször korgott, csak nem hallottam meg). Öntsetek belém lelket, nagyon megfáradt, elcsigázott vagyok. Bármit megtennék, megfőznék,csak legyen ez rendben.Tudom, nem egyszerű csak úgy tanácsot adni ebben, pár lelkesítő szónak is örülni fogok, mert padlón vagyok.
2011. okt. 14. 13:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szia. Húgoméknál is ez volt tavaly pont. Lefogyott 46 kg-ra (170 cm), a gyerek meg nem akart enni, folyton cicizett (volna) és éjjel rengetegszer keltek. Le kellett szoktatnia a ciciről, ő drasztikusan csinálta. Azóta minden ok, a gyerek eszik, éjjel alszanak, és a húgom végre újra 55 kg. :)
2011. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
1. vagyok, a húgom kisfia akkor volt 18 hónapos.
2011. okt. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Éjjel valószínűleg azért kel gyakran mert éhes. De lehet megszokás is.Lányom akkor aludta át az éjszakát amikor elvettem tőle az éjszakai szopikat.

Mikor uzsonnázik a gyerkőcöd? És mit? mert lehet azzal nagyon jól lakik és amikor vacsorát akarsz neki adni akkor még nem éhes, viszont reggelig megéhezik.

Én úgy csinálom , h 3 körül van uzsonna , de ez vagy gyümölcs, vagy egy rudi. tehát valami kisebb étkezés. Így 5-6 óra felé vacsorázik szépen és fürdés után fél 8 körül még megiszik 180-200 mili tápszert(sajna ő már nem szopizik, mert én kismama vagyok).így általában reggelig alszik, de leghamarabb 5körül kel.

2011. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Az éjszakai alvás tuti a cicizés miatt nem megy...túlságosan hozzá van szokva!Ez van az én fiammal is, igaz még csak 1 éves.

A kajálás meg nálunk is nagy harc...igaz én az ebéddel vagyok így, nem a vacsival...

Amúgy nekem úgy tűnik, hogy kicsit sok mindent ajánlasz neki.Ez nem lehet?Mi lenne, ha adnál 1 valamit, ez van, ezt kell enni.Max még 1 féle ételt, ami van.

Én is ezt csinálom fiammal, nem tudok mindig 20 félét főzni!

De mondjuk ő más miatt nem eszik, rájött milyen poén kilöki a szájából, amit éppen nem kér...:/

2011. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Hát elég nehéz így messziről tanácsot adni. Nálunk tejérzékeny a babánk, így tej nincs, de Milupa pepti 2-es tápszerrel tejbedarát eszik esténként, abba keverek különböző gyümölcsöket... De ha túl fáradt vagy rossz a hasa vagy épp hisztis nem eszik ő sem. Akkor éjjelre marad a cici. De ha rosszkedvű is marad a cici. Egyébként, ha nem adom még a pólómat is leszedi. :) Kitartás, csak ennyit mondhatok, legalább nem beteg. Én ezzel tuningolom magam...
2011. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én kisfiam is hasonló, este számtalanszor kel, és cicizni akar. Nem tudom, mikor lesz vége.
2011. okt. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem is cici megvonás kellene. Helyette este lefekvésnél meseolvasás vagy képesköynv nézegetés ami érdekli, közben meg adj neki kb 2 dl tápszert akár kakaóval. Az én fiam szívószálas kulacsból issza reggel-este 3 dl.

ESetleg még azt próbáld meg hogy nem falatkákat adsz neki, hanem vékonyra vágott kenyeret szendvicsnek összefordítassz, hátha úgy jobban csúszik nagyfiúsan. :-)

2011. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
én is csak azt tudom tanácsolni,hogy vedd el a cicit.azért egy majd két éves gyereknek már nincs rá szüksége.a vacsora miatt meg nem aggódnék,ha szépen eszik délben.és ne rakj elé 20 fajta kaját,csak egy fajtát
2011. okt. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

nem tudok beléd lelket önteni, szerintem addig lesz ez míg megszoptatod. és ezt neked is be kell látnod, hogy ez már se neki se neked nem jó. nem gondoltál még arra, hogy elválaszd?

tudom ebbe nem illik beleszólni de szerintem 2 éves kor után már nem is egészséges :/


a vacsora meg... uzsonnára mit eszik? könnyűt kellene, valami pár falat gyümit, aztán vacsorára én a főttkaját pártolom, nálunk minidg leves van és valami husis vagy tésztás kaja, 22 hónapos fiam 2 fogást eszi vacsira, persze mindkét adag kicsi :) aztán kap még nasit is, kis kölesgolyót vagy egy abonettet.

ha hideget teszek elé akkor meg se kóstolja

2011. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom én is írni, mint az előzőek. Barátnőm kislánya is közel 2 éves volt, amikor drasztikusan leszoktatta a ciciről, mert egy éjszaka 10x is felébred. Amióta nem szopizik semmi gond nincs az alvással.
2011. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!