Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnéni és a doktor bácsi...

A védőnéni és a doktor bácsi is azt mondja, hogy muszáj hasra fektetnem a most 3 hós babámat naponta többször is. Nem baj, hogy sír az szükséges. Tényleg? Mennyire kell ezt komolyan venni?

Figyelt kérdés
Olyan rossz hallgatni, hogy nyüszög és gyötrődik hason, nagyon nehezen állom meg, hogy ne fordítsam vissza vagy vegyem fel, hisz sír.
2008. okt. 9. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell hasra tenned, mert így tudja a nyaki izmát és a gerincét erősíteni, és így fogja a kis buksiját egyre jobban kiemelni, megtartani. Az én lányom imád hason aludni születése óta, de játszani utál, én is hasra teszem játék közben és lefoglalom. Fogad meg a tanácsát a dokinak nem véletlen mondta.
2008. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem tartja megfelelően a kis fejét, ezért mondták. Az enyém is sírt, de megpróbáltam lefoglalni, csörgőztem neki, tapsoltam, de nem erőltettem, ha nagyon sírt vissza fordítottam, hogy ne utálja meg. Szépen fokozatosan megszerette.
2008. okt. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is végig nyüszögi, sőt van mikor erősen sír tőle. De ennek ellenére tényleg kell! Egyrészt így erősödnek a nyak- és hátizmai, másrészt a laposfejűséget is el lehet kerülni. Én mindig mondom neki, hogy "anya csak jót akar, hidd el, még ha nem úgy tűnik is!"
2008. okt. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és igen hasznos tanácsokat, válaszokat :) már most is hason van!
2008. okt. 9. 11:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg lekötni közben mindenféle érdekességgel, vagy akár masszírozgasd a hátát, popsiját. Így biztos nem arra fog figyelni, hogy "de rossz ez az új póz", hanem hogy "hm, milyen jók történnek velem így". :)
2008. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ezt mondták, és pont így voltunk a hason fekvéssel, mint ti. Sírt, szenvedett, erőlködött. De mivel ő is 2,5 hónapos volt, gyorsan rájött, hogy mit kell tennie, és pár nap alatt megszerette a hason nézelődést. Rakd közel egymáshoz a kezeit, ha már elég erős, hogy emelgesse a fejét, úgy könnyebb az élet:)
2008. okt. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen igen, de pont a kezeit nem akarja előre tenni... kitartja oldalt és úgy igen nehéz hason lenni (még nekünk is)! De próbálkozunk :) Köszönöm!
2008. okt. 10. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!