Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet mosni a babák...

Mikortól lehet mosni a babák fogát, és mivel? Arra gondolok, h fogkrémmel vagy anélkül?

Figyelt kérdés
9hónapos és a második foga jön.de még az első sem jött ki teljesen.ilyenkor már kell mosni vagy ha teljesen kibújik?
2010. dec. 13. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, én lehet, h le leszek pontozva a válaszomért, de én csak akkor kezdtem, mikor már 4 foga volt. Akkor is először csak nedves textilpelussal este lefekvés előtt. Aztán egy évesen próbáltuk a fogkefét, vízzel. Sokáig nem engedte, de másfél éves kora óta mostmár rendszeresen mosunk, délben is, este is, Gabi fogkrémmel (icipicit rakok a fogkeféjére, mert kiköpni még nem tudja). Ha eszünk édességet napközben, már megy is a fogkeféjéért, mert tudja, le kell róla mosni a csokit :) (most két éves).
2010. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már az első fog megjelenésétől kell, mert az a pici fog is hamar tönkremehet. És egy ilyen kicsi gyereknek nem vidám élmény fogorvoshoz járni az egy szem fogával.

Te is mosol minden nap fogat. Nem értem mire kell várni. Az a kicsi fog is ugyanolyan fog, mint a többi.

2010. dec. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A védőnőnk javaslata(egy fogorvos anyuka által): a kibújt fogat gyerek elmex-szel kell bekenni.Ez addig,amíg nem tud fogat mosni fogkefével.
2010. dec. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
7 hós korától mostuk Nenedenttel. 1,5 éves korától Colgate Smile fogkrémmel.
2010. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amióta 4 foga van, azóta mossuk neki nenedent fogkrémmel. Ez fluorid-mentes, rá is van írva, hogy nem baj, ha a baba lenyeli, mert nem tudja még kiköpni. Dm-ben lehet kapni.

Előtte ujjra húzható nedves fogtörlő anyaggal töröltem át neki esténként, lefekvés előtt.

2010. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!