Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszik kevesebbet ebédre...

Miért eszik kevesebbet ebédre egy éves fiam? Konkrétan a felét sem eszi meg annak, amit eddig zokszó nélkül bekanalazott.

Figyelt kérdés

Eddigi egy évében nagyon jó étvágya volt, mindent megevett amit elétettem, jó husiban is volt. Nemrég beteg lett, elment az étvágya. Azóta visszajött, de úgy, hogy mostanában mindig az ebédnél közelharcot vívunk, hogy egyen. Csak nyammog, forgatja a szájában az ételt, és kb. a 300 ml helyett megeszik 80-100-at kb a husis főzelékből.

Biztos, hogy nem az a baja, hogy nem ízlik, mert ha uzsonnára is ugyanazt adom, akkor megeszi belőle a 200 ml-t, amit szokott. Még reggelire, vacsira tápszert kap, tízórai gyümölcs gabonával, az uzsi meg vagy gyümölcs, vagy rizstejben valami, vagy ugyanaz mint ebédre (tejallergia gyanú miatt diétázunk) ezért úgy érzem, hogy nem eszik elég kalóriát. Mit tehetnék? Reggelire (mikor én is reggelizek) néha szokott kapni kenyeret felvágottal, vagy olyat, amit ő is ehet, de nem mindig van itthon ilyen, így nem minden nap kap. Abból sem eszik csak 5-6 falatot, szóval nem számottevő... Mi lehet a baja az ebéddel? 13-13:30 körül szokott lenni az ebéd, ahogy eddig is volt, nem változott semmi.


2010. dec. 13. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem irod, hogy mikor reggelizik meg uzsonnázik, de lehet, hogy ebédre nem elég éhes. A elelötti gyümölcshöz nem tennék gabonafélét, akkor valószinüleg nagyobb étvágya lenne.


Viszont amit nem értek, mi az, hogy ennyi meg annyi ml-t kap? Cumisüvegöl adod vagy hogy? Egy ßevesnek már nem kell turmixolni, nyugodtan adhatsz puhára fött darabol ételeket és azokat szivesebben is eszik a gyerekek.


A másik fontos, hogy SOHA nem szabad a gyereket eröltetni, közelharcot vívni vele, mert ezzel csak elveszed a maradék étvágyát is. Amennyi jól esik, annyit egyen, éhen nem fog maradni.

2010. dec. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom mindig akkor viselkedik így, ha készülődik egy foga! Napokig, sőt a legrosszabb estben két hétig alig evett ebédet (de ahogy a te fiad is, a hideg ételt megette), aztán miután áttört a foga, minden rendeződött. Talán a te fiadnak is ez a baja...
2010. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hát én is remélem, hogy csak a foga miatt van, bár az első 8-nál nem volt ilyen gond.

A ml-t úgy értem, hogy a tízórai gyümölcsöt botmixerezem, mert úgy többet eszik meg belőle, mintha egy banánt adnék neki, almát meg még nem nagyon tudja harapni. (de így is szokot kapni néha uzsira, ha nem vagyunk itthon)

Az ebédnél pedig: még korábban, mikor botmixereztem az ebédet is (azért még most is van, pl. ha husit is teszek bele, de ne pépre gondolj) a mérőben láttam, hogy hány ml, és a kis tányérján is tudom már, hogy mekkora adag kb. hány ml. Erre írtam ezt.

A reggeli tápszer fél8 körül van, tízórai 10-11 körül,és van, hogy nem rakok bele gabonát, pont azért, hogy egyen ebédet. De ez korábban is így volt, akkor nem volt vele semmi gond. Ezért nem értem.

De valóban lehet, hogy a foga miatt csak a hideget fogadja el? Nagyon nem erőltetem az ebédet, nyilván nem tömöm bele, csak engem bánt, hogy az eddig jóevő gyerkőc mitől változott így meg....

2010. dec. 13. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!