Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tul sokat foglalkozom 3 hós...

Tul sokat foglalkozom 3 hós babammal, azert hisztis?

Figyelt kérdés
Mar nem tudom, mit tegyek, semmi nem jo neki sehogy.meg sem erdemli, hogy ennyit szorakoztassam:(
2010. dec. 15. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdéstén is feltettem magmnak, de arra jutottam, hogy azért szültem, hogy foglalkozzak vele, hogy mindent megadjak neki és szeressem, amennyire csak lehet. :)

Ő az első. Ennyi.


Most amúgy a 7 hónaposomnak se jó semmi, sehogy, senkivel, egy nagy adag hisztigép :)

2010. dec. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Ez nem igy megy hogy megérdemli v. nem . Persze amig kicsi kell vele is játszani de figyeld meg ha leteszel elé pár játékot akkor elvan velük. Újdonságok legyenek ami veszélytelen pl. ping pong v. teniszlabda szines kendő, háztartási eszközök pl. müanyag tál ilyesmi.

Tudnia kell majd magát lefoglalni ha neked dolgod van.

2010. dec. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
"meg sem érdemli" ??? Te normális vagy??? Minek neked gyerek, ilyen felfogással...?
2010. dec. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első dolog amit megtehetsz h légy türelmes vele, ha igy fogod fel h meg sem érdemli Ő is érzi ha feszült vagy ideges vagy és azért is nyugtalan.Vannak nehéz időszakok ezeken tul kell lenni, csak van valami játék vagy tárgy ami lefoglalja.
2010. dec. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A nap nagy reszeben vele jatszom, enekelek, babozok, stb, stb, de semmi sem jo neki, 1 perc utan megunja, talan hagyjam kicsit tobbet magara? Azzal nem leszek rossz anya, akinek azt mondjak, minek neked gyerek, ha nem akarsz vele foglalkozni?
2010. dec. 15. 08:14
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell állandóan szórakoztatni lógass fel neki valamit nekünk nem volt játszószönyeg meg lógatható játék cérnát füztem át plüssökön és felcsomoztam a ruhaszáritó alá. A formájú igy amikor ki volt teregetve aláfektettem nézte a szines ruhákat amikor lebegtek és a felaggatott plüssöket.


kb. 10 ft volt a cérna és tök jól elvolt vele hetekig.

2010. dec. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Elég furcsa felfogás, egy 3 hónapos babával kapcsolatban, hogy eldöntöd mit érdemel és mit nem.

2. Nem teszel vele semmi jót, ha egész nap szórakoztatod, mert nem ez az igénye. El kell lennie egyedül is, de arra ne számíts, hogy órákig szórakoztatja magát(max 5-10 percig), hiszen 3 hónapja még a pocakodban volt és ő még mindig azt gondolja, hogy te meg ő egyek vagytok, tehát szüksége van rád.

3. egy hidas játszószőnyeggel általában ilyen korban nagyon jól elvannak a babák, ha nincs rá pénzed, akkor meg

lehet oldani egyéb trükkökkel.


Tehát ne szórakoztasd állandóan, mert itt az ideje (pont ez a kor az, amikor el lehet kezdeni), hogy megtanulja, nem vagy ott a nap 24 órájában mellette.

2010. dec. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

3honapos gyerek nem hisztizik.

mai napig egesz nap a gyerekkel foglalkozom.11hos lesz lassan,ilyen idosen mint a tied meg nagyon szuksege van rad.

2010. dec. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem lehet elkényeztetni ennyi idősen, ha baja van, reagálni kell rá. Ha magára hagyod, az lesz az alapélménye, hogy a világ nem segít, ha ő bajban van vagy rosszul érzi magát. A természetben ha egy magatehetetlen újszülött egyedül maradt, halálra volt ítélve, az volt a természetes, hogy mindig az anyánál volt, ma meg "hagyjuk egyedül", szeparáltan alszik bébiőrzővel... ezt is megszokják a babák, de nem hinném, hogy ez a természetes.


Az enyém most hat hónapos, éjszaka is sokszor kel, alig alszok, fáradt és olykor türelmetlen is vagyok (sokszor a páromon csapódik ez :-(((), de ezeket az első hónapokat nem lehet pótolni, ne sajnálj tőle semmi figyelmet, amit képes vagy megadni neki.

2010. dec. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan hagyd, hogy egyedül is felfedezhesse a környezetét, nem kell a nap 24 órájában lefoglalnod valamivel. Lehet, hogy azért nem jó neki semmi, mert fáradt, hogy folyton figyelnie kell, mi sem tudunk minden percben koncentrálni. Neki nagyon jó szórakozás, hogy fekszik a kiságyban, járókában, játszószőnyegen stb., és nézegeti a kezét pl. Ő ezzel tökéletesen elvan.

Ha teheted, vedd meg/kölcsönözd ki/kérd kölcsön az Anya, taníts engem c. könyvet, ott ezt írják az önálló játszásról:


"Az 1-3. hónap között elérkezik az az időpont, mikor az etetés után a baba már nem zuhan azonnal álomba. Ekkor, ha magra marad és nem foglalkoznak vele, könnyen elkeseredik és sírásával hívja vissza "játszópartnerét". Ilyenkor elegendő, ha a felnőtt csak a kiságyánál áll és beszél hozzá, már ettől is megnyugszik. Kitartóan kell törekednie arra, hogy a kicsi figyelmét az őt körülvevő tárgyak, ha rövid időre is, de lekösség. Ellenkező esetben egyetlen szabad percet sem engedélyez Önnek a későbbiek során. Az önálló játékra a babát következetesen és kitartóan meg kell tanítani."


Lehet, hogy te picit átestél a ló túlsó oldalára. Hidd el, hogy jót teszel vele, ha hagyod, hogy saját maga fedezze fel a dolgokat maga körül. Tudatja majd, ha szórakoztatásra vágyik, abban biztos lehetsz. :-))

És igaza van az egyik hozzászólónak, ilyen korban még nem "hisztizik" a baba, csak így tudja közölni veled, hogy valami nem jó neki. Nálunk is sokszor előfordul, hogy már unja a banánt a járókában, kiságyban, és ha felveszem, sétálunk, kinézünk az ablakon, stb. akkor megint minden oké, mert talált magának valamit, ami leköti a figyelmét. :-)

Ne aggódj, nem vagy rossz anyuka!

2010. dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!