Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem foglalkozom eleget a...

Nem foglalkozom eleget a babámmal?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos, egyre több időt tölt ébren. van, hogy ilyenkor nem ülök mellette minden másodpercben, hanem csinálom a dolgomat (házimunka). ha kiabálni kezd, mindig bemegyek hozzá, hogy mit csinál, és amúgy is gyakran benézek, szólok hozzá pár szót, de nem ülök mindig mellette. és ettől rossz anyának érzem magam. másrészt nem bánnám, ha később nem függne tőlem, hanem egyedül is lefoglalná magát, ezért is hagyom, hogy egyedül játszon, amíg kedve van. szerintetek legyek inkább mindig vele, ha ébren van?
2009. júl. 4. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a kettő között! Az sem jó, ha csak vele vagy, hisz mint írtad, később nem biztos, hogy magában is ellessz! De az sem jó, ha nem foglalkozol vele eleget, csak néha ránézel ha szól! Ha ébren van, legyen kis időd, hogy énekelgess neki, olvass versikéket, meséket. Az én kisfiam élvezi. Aztán ha már nagyobb lesz, egyre több mindennel fejlesztheted! Szóval aranyközépút!
2009. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Ja még annyit: a rossz anya nem itt kezdődik! NEM VAGY ROSSZ ANYA! :)
2009. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Egy ilyen korú babának van a legtöbb szüksége rád!Most fejlődik a látása,kezdi felfogni a dolgokat,és ugye az anyai ösztönöd is azt súgja,hogy legyél többet vele.Azért okoskodok,mert én pont ebben a szituban vagyok!!!!Nekem azt tanácsolták,hogy hagyjam a fenébe a házimunkát,az megvár,apa is besegíthet néha,fontosabb az,hogy vele légy!

Remélem,segítettem.

Jó babázást!

2009. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Előző vagyok,és BIZONY NEM VAGY ROSSZ ANYA!
2009. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Minden babának más az alaptermészete, ha szépen elvan egyedül is, valószínű, hogy szüksége is van erre. Ne aggódj, ha zavarná a kicsit az egyedüllét, ordítana, mint a sakál. Unokatesóm a sajátját két percig nem tudta magára hagyni, mert mindjárt visított. Ha ilyen szerencsés vagy, nem érdemes direkt rászoktatni, hogy mindig rajtad lógjon, mert az később nagyon visszaüt. Önálló játékkal nagyon sokat fejlődik a gyerek fantáziája, koncentrációs képessége, sokkal többet, mintha folyamatosan szórakoztatja valaki.
2009. júl. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem arról van szó, hogy sosem vagyok vele, sokat játszunk, "beszélgetünk", de nem az ébren töltött idő 100%-át, csak mondjuk 45-öt. amíg eljátszik egyedül, addig nem piszkálom, csak ha hallom, hogy elégedetlenkedik vmi miatt. de lelkiismertfurdalásom van, hogy a maradék időben nem vagyok maximálisan mellette.
2009. júl. 4. 15:54
 7/11 A kérdező kommentje:
úgy értem 45%-ot nem vele vagyok, a többit igen
2009. júl. 4. 15:56
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Az én kisfiam 4,5 hónapos és pont ugyanúgy csinálom,mint te!Nem is kell minden perben a babával foglalkozni,pont hogy hagyni kell kicsit egyedül is.Az én manóm most éppen sikongat,gügyög a plüssmaciknak,nyamnyogja a textil pelust,ha odamegyek és meglát megörül nagyon,de mihelyst eljövök sír.Fél órát is elvan egyedül,persze 2-3 percenként rákukkantok:)


Szerintem "a házimunka megvár" pedig nem igazán helytálló kijelentés,mert az csak gyűlik és gyűlik.

Azért mert baba van nem áll meg az élet,házimunkát igenis kell csinálni.Ha egy anyuka főz,mos,takarít,vasal is gyereknevelésköben az csak a gyerek javát szolgálja.Emellett is v.közben is van idő énekelni,beszélni,játszani a gyerekkel.Persze segítsen be az apuka,de attól még nem fekszem egésznap és várom,hogy ő hazajöjjön.Szóval ezzel nagyon nem értek egyet az egyik hozzászólóval.Az ilyen mit fog tenni,ha már 2 gyerek lesz v.több?Nekem van egy 3 éves lányom is,vele is kell foglalkozni,játszani...stb.


A lényeg,hogy így tovább!Ez épp az "aranyközépút"!

Jó babázást!

2009. júl. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Így kicsi másképp hangzik! Ez az aranyközép! Egy oldal, amit mi igen szeretünk:

[link]

2009. júl. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok ismét. Teljesen egyet értek azzal én is, hogy nem jó, ha gyűlik a házi munka. Meg kell csinálni! Nem áll meg a világ azért, mert új taggal bővült a család!
2009. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!