Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tul sokat foglalkozom 3 hós...

Tul sokat foglalkozom 3 hós babammal, azert hisztis?

Figyelt kérdés
Mar nem tudom, mit tegyek, semmi nem jo neki sehogy.meg sem erdemli, hogy ennyit szorakoztassam:(
2010. dec. 15. 07:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

3 hós kislányom kb. három óránként eszik, utána büfi és leteszem. Kb. negyedórát nézelődik utána bealszik a köv. etetésig. Délután fél 5-ös kaja után már nem alszik el, ilyenkor beszélgetek vele, énekelek, vagy a hordozóban magunk közé tesszük. Fürdésnél énekelek neki, mondókázok, megmaszírozom. Kb. 40 percig csak vele foglalkozok. Alvásoknál kicsit sír, kb. három-öt percig nem veszem ki, el is alszik.

Szerintem kb. ennyire van szüksége ebben a korban, de nem is tudnám sokkal többet szórakoztatni mert a nagytesó 2 éves, ő most jobban igényli.

Vele ugyanazt csináltam, mint amit Te írsz, állandóan kézben volt, vagy szórakoztattam, eredmény a mai napig nem alszik el egyedül, és önálló játék is kb. max. 15 perc, állandóan ott van ahol mi, be nem áll a szája, két perc nyugi nincs mellette. Imádom szeretem mindkettőt, de szerintem az a jobb ahogy most a kicsivel csinálom, pedig van lelkiismeret furdalásom ezerrel, hogy őt nem kényeztetem, foglalkoztatom annyit mint a nagyot anno, de a kicsi engem igazol, nyugodtan alszik, eszik, délután éberebb, éjjel alszik, este 8-tól, enni egyszer kel, 5 körül. Ugyan kicsi sírással, de önállóan elalszik.

Kicsit hosszú lett bocsi!

2010. dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló, irigykedem picit rád, mert az én 6 hónaposom gyakorlatilag 1 hónapos korától alig alszik napközben, kb. kétszer félórát, és nagyon nem szeret egyedül játszadozni, mostanában köti le a figyelmét jobban pár dolog, ébredés után. Éjszaka is kb. kétszer felkel enni, ma is. Nekem az első hónapok folyamatos "szolgálattal" teltek, és pisilni alig volt időm két etetés között (2-3 óránként szopizott eleinte).

Pedig korábban a nagylányom aludt két étkezés között, és éjjel is, de hát nincs két egyforma gyerek, és az elmúlt félévben 10 évet öregedtem, korábban pedig meg se kottyant az első baba mellett.


A kérdezőnek: a babád megérdemli, hogy szórakoztasd, csak ő ilyen nyűgösebb egyéniség most, te pedig ne add fel, van értelme minél többet vele lenni.

2010. dec. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!