Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött baba esetében...

Koraszülött baba esetében mikor lehet a 3 óránkénti étkezést 4 óránkéntire váltani?

Figyelt kérdés
2 hónapja született 7 hónapra, már közel 3 és fél kiló, szerencsére szépen gyarapodik, tápszeres! Honnét tudom meg, hogy elég neki 4 óráként enni?
2011. jan. 6. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ha sír, nyugtalan, látszik, hogy éhes, nem gyarapszik a súlya.

Elég hamar észre lehet venni.

De én a helyedben várnék még a dologgal. Éppen hogy behozta a lemaradását. Hagyj neki még időt.

2011. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem is két hónappal hamarabb született a lányom. most 5 hónapos volt tegnap és általában 3 óránként eszik. ha elalszik, nem keltem fel hogy letelt a három óra. általában meg is eszi az adagját. ha sír, úgyis látod hogy sok még neki a 4 óra. az ösztöneidben bizz. úgy is szoktam tezstelni hogy egy üres cumisüveg cumiját a szájába adom s ha nagy hevesen szív bele akkor hozom a hamit.szóval mi azért éjszakán kívül taertjuk a 3 órát.
2011. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És éjszakánként megvárjam, amíg felkel, mert éhes, vagy bizonyos időt ott is be tartsak?
2011. jan. 6. 19:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ez nehéz kérdés, én fiam 9 hónapos koráig 3 óránként evett nappal, úgy sírt ha véletlen 3 óra 10 perckor kapott enni .D a világ fájdalmát élte meg :)


szerintem már ne keltsd éjszaka, pihenj egy kicsit :)

2011. jan. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát bevallom én kb. egy hete nem keltem éjszaka a lányomat. éjszaka sem keltettem őt 3 óránként, hanem pl. evett este 11-kor, akkor keltettem hajnal 4-kor. ha evett este 9-kor akkor keltetem 2-kor. általában 5 órát számoltam az utolsó kajához. éjszaka szerintem keltsd előbb 4 óránként. ha éhes ő úgyis felkel és jelez ne aggódj. aztán próbáld meg 5 óránként. a lányom késői alvó, el van csúszva az idővel, éjfélkor alszik el, és reggel 8-ig alszik. így nem keltem már őt egy hete, kivétel ha megyünk valahová és az induláshoz kell igazítani a hamizást.


egyébként mikor hazajöttünk a kórházból, azt hiszem talán 2-3 napig keltettem fel őt éjszaka és nappal 3 óránként, aztán hagytam őt pihizni. napközben felkelt időre. sajnos mi erős hasgörcsöt fogtunk ki, minden éjszaka ordított hajnal kettőig, nem is evett így. ez 3,5 hónapos koráig ment. megszokta a késői elalvást. mikor régebben ketőkor kimerülve elaludt, akkor reggel hatkor keltettem fel őt enni. hozá kell tennem hogy este hatkor evett olyankor utoljára, mert utánna a görcsök miatt még enni sem tudot.

2011. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

...tudott :)

szóval még anynit hogy azt mondják 5 kiló felett nem kell kelteni őket, de szerintem 3 hónapos kor felet ne keltsd fel. majd meglátod az éjszakai étvágyát.

próbáld ki már ma este hogy 4 óra múlva kelted őt az esti utolsó hamizás után.aztán reggel meg hagy kelljen fel magától :) próba szerencse, csak így tudod meg.

2011. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!