Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött baba fejlődése?...

Koraszülött baba fejlődése? Bővebben lent

Figyelt kérdés
32. héten született a kisfiam, most 7,5 hetes. A fejét már ügyesen próbálja tartani hason fekve és ha az ölemben van. Viszont még nem mosolyog (csak álmában) és nem gügyög. Mikor várhatom ezeket? Fejlődésneurologia szerint minden rendben van vele.
2011. júl. 25. 07:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó, ha már ennyi idősen így tartja a fejét!Semmi gond nem lesz vele! Az én lányom nem volt koraszülött, de mosolyogni csak a 2 hónapos kor betöltése után kezdett tudatosan.Nagyon időben van még!
2011. júl. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mivel neki még csak most szerdán kellene megszületnie, elvileg még semmit nem kellene tudnia?
2011. júl. 25. 08:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez hogy van a korababáknál.De az biztos, hogy ilyenkor figyelembe kell venni a korrigált korát.Szóval ha a későbbiekben késik valamilyen mozgással, akkor sem kell aggódnod! De szerintem semmi okod aggodalomra, mert a leírtakból nagyon ügyes!Ennyi idősen az én lányom is csak álmában mosolygott, rá egy héttel pedig már tudatosan.Ő időre született, de kisebb súllyal.(2,5 kg)Én is ilyen pici voltam újszülöttként,engem örökölt:))
2011. júl. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan adj rá két hónapot mindig, arra amit nem korákra írnak. De ha később kezdi el, akkor sem kell aggódni. Gondolj bele, h kint nehezebb és lassabb megerősödni, mint bent.
2011. júl. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A gyerek orvosotokkal nem beszéltetek erröl?

Nekem a sógorom gyerekorvos, és én rengeteget beszélgettem vele a terhességem alatt ha elöbb születne stb...

Azt mondta hogy a pár héttel született gyerekek legkésöbb 1 éves korukra lesznek egy szinten a normál idöben születettekkel a nagyon koraik meg kb 2 éves korukra. Persze lehet hogy ö elörébb lesz.

De egy baba eleve 2 hós kora elött nem mosolyog (vagy csak véletlen, de nem azért mert bohockodsz), a gügyögés még nagyon soká lesz, talán 4-5 hósan. elköször jön majd amikor torok hangot ad, majd elkezd sikitozni aztán kezd majd még soká gügyögni.

nekem a lányom mindent tankönyv szerüen csinált (értem én itt hogy mindent 1-2 nap eltéréssel a hónapforuloknál csinált pl 4 hósan fordulnak elöször hasra ö pont akkor csinálta), és 3 hósan nyomta ki magát elöször hason, majd 4 hósan forult egyik irányba majd 5 hósan a másikba stb...

Amit ennyi idösen tudnia kell hogy a fejét kicsit tartja vagy átfordítja hason egyik irányból a másikba.


egy ismerösöm van ahol 6 héttel született elöbb, de mindent idöben csinált, habár 3,5 kilóval született, szerintünk elnézték az idöt nála.

2011. júl. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy a koraszülöttek lemaradnak társaiktól.

Gondolom aggódsz, hogy valami negatív hatása lesz annk, hogy hamarabb született. Szerintem higgy az orvosoknak és ne aggódd magad túl. Nem lehet így gyerkekt nevelni!

Lehet egy normál születésűgyerkkkel is probléma, nem ezen múlik. A te babádra meg gyis jobban odafigyelnek az orvosok!

Próbáld meg pozitívumként értékelni azt, amit már tud!

2011. júl. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Gőgicsélni az én babám is csak 3 hónaposan kezdett, pedig időre született.És a tudatos mosolyt is általában 2-3 hónaposan kezdik el.Szóval semmivel nincs elkésve! Igaza van az utolsónak, ne abból indulj ki, hogy lemaradás lesz!Lehet, hogy ügyesebb lesz az átlagnál!!Ne programozd be előre az agyadba, hogy hátránya származik belőle.Én is halálra aggódtam magam, mert kevesebb volt a magzatvíz, be is zöldült, amikor nem tágultam, kisebb lett a súlya is.De makk egészséges kislány!De én már az újszülött osztályon kérdezgettem a szülészt és a gyerekdokit, hogy ugye nem lesz baja a zöld víztől..Ők nyugtatgattak, hogy nem, de bennem hónapokig ez motoszkált.Negatívan gondolkodtam, és most gyógytornára járunk,mert picit hypoton.A napokban lett 10 hónapos, és még nem ült fel,és nem mászik.De lehet, hogy én beszéltem be magamnak, hogy valami nem lesz jó...A félelmeim valóra váltották magukat.:(
2011. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félre értettetek. Én nem parázok már előre, csak nem tudom, hogy mikor mire számítsak. A lányom anno mindent időben kezdett el.

Köszi a válaszokat :)

2011. júl. 25. 09:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Lányom 32+5 napra született.


Lényegében 3 hónapoig csak aludt és evett, no meg sírt a hasfájástól. kb. 2,5 hónapos volt mire figyelni kezdte a mozgásokat (más babák 6 hetes korra teszik ezt) 10 hetesen már fordította hason a fejét jobbra balra. Kb. 4-5 hónaposan tartotta a fejét. Mindenben csúszott 2 hónapot, mint ahogyan születnie kellett volna. 4 hónapos korától vittük Dévény gyógytornára, most jövőhéten lesz egy éves, még mindig járunk és mellette vizi gyógytornára is. Most egy évesen már megvolt a forgás, felülés, négykézláb mászás és kb. két hete kezd el felállni, azaz felhúzni magát.


Mindenképpen fontos hogy neurológus vagy gyógytornász időnként megnézze a picit és ha úgy van vinni kell gyógytornára őt.

igazi látványos fejlődés nálunk olyan 8 hónapos kortól volt, jött a forgás, ülés majd mászás.

Értelmileg pedig most az elmúlt hónapban fejlődött rengeteget. Most tanulja a "pápát", a formabedobókat ha a nyílásba teszem ő lenyomja, bekapcsolja a formabedobón a zene gombot, megismeri játékait, a családtagokat, beteszi szájába a falatokat, harap szépen a hamikból, tartja az üvegét....


Mosolyogni kb. 4 hónaposan kezdett először. eleinte talán véletlen volt, de két hónapja olyan sikongatásokat hallani, hogy legszívesebben sírnék az örömtől.


jó egészséget nektek. miért jött hamarabb a fiad?

2011. júl. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ő is időben van!
2011. júl. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!