Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik az első lépések a hozzátáp...

Mik az első lépések a hozzátápláláskor? Miket lehet a babának adni? Mikor váltja fel a cicit valamilyen gyümölcs? Hogyan készítsem a főzeléket?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:

ha beírod h hozzátáplálás millió egy kérdést/választ találsz!

először gyümi lével kell kezdeni álltalában alma lével, mindíg csak pár kanállal majd egyre többel kb másfél hétre rá már lehet gyümi húst is adni neki mellé. mi csak almát eszünk, de volt már banán, szilva, nari, barack...sok minden, de az alma a legjobb! mi még nem váltottunk ki semmit, vagyis most próbálkozok a délutáni gyümivel :) főzeléket én a kezdetektől kezdve úgy csinálom, h krumpli, plussz vmi zöldség (sóska, sütőtok, tök, cukkini, paradicsom, szilva, meggy, répa, cékla...)ezeket teljesen összefőzöm, és egy kis teás szűrőn átpaszírozom. mi már 2 hónapja eszünk, lassan eszünk húst, rizst is. nekünk a napi étkezések így néznek ki: reggel 9 körül kelünk és ekkor 2 cici, majd délbe főzelék, 3kor 2 cici, 6kor egy egész alma, este 8 után miután megfürödtünk 1 adag tejpép, és amennyi cicit szeretne. éjjel 2X kelünk enni.

remélem azért tudtam segíteni! vannak baba szakácskönyveim ha kell!

2010. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


itt elég jól össze van szedve minden. mi is lassan elkezdjük a hozzátáplálást, mi banánnal fogjuk kezdeni (biobanánnal), mert nem íhzik eléggé a lányom. amúgy almát adnék neki.

2010. dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kötekedni szeretnék,de,hogy lehet egy banán bio?
2010. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy a bioalma vagy a bipoamut. Járj utána, van neted.
2010. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De azt is muszály befújni valami bigyóval,hogy mire ideér ne rohadjon el.Vagy nem?Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem.
2010. dec. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én sem tudom pontosan, kezelik-e a biobabnánt, de az biztos, hogy jobb, mint a sima tesco-s.
2010. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jah adja gyerekednek bio dolgokat és ha egy normális kertből leszedett almát adsz neki midnen baja lesz, mert a szervezete nem tanul meg védekezni az olyan bacik, dolgok ellen....
2010. dec. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!