Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszik el ilyen nehezen...

Miért alszik el ilyen nehezen és kel még mindíg többször minden éjjel a 15 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
Velem alszik, de még egy éjszakát sem aludt végig, akkor sem ha ott vagyok, és akkor sem ha nem vagyok ott, jobb napokon hamar elalszik és "csak" 3-4x kel, rosszabb napokon egy órán át altatom és kel 6x vagy többször is... Amikor kissebb volt akkor lefekvéskor és éjszaka is amikor felkelt szopizott sokat, de már régóta csak bekapja a cicit, elengedi,másikat bekapja pár másodperc múlva elengedi, visszateszi a cumit, majd megint bekapja a cicit, elengedi, ezt vagy 20x megcsinálja minden egyes alkalommal, gyakorlatilag alig szív így belőle valamit, ha nem adom oda neki akkor keservesen sír. Nem tudom mit tehetnék
2010. dec. 16. 00:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát pedig le kell szoktatnod az éjszakai cicizésről (már le kellett volna), mert addig kelni fog, amig megkapja! Első pár éjszaka keserves lesz, utána nem "lesz miért" felkelnie. Amúgy mi 16 hónapos korig voltunk így, csak nálunk tej volt a cumisüvegben, de a védőnő mondta, hogy ha nem akarunk éjjel aludni, akkor csak adjak neki tejet nyugodtan.


Nem volt zökkenőmentes az átállás, mert első éjjel vizet raktam az üvegébe (tej helyett) persze ordított.. második éjjel is.. Aztán gyenge teát.. abból ivott pár kortyot, és aludt is. Kb. egy hét múlva már nem ébredt fel, mert a tea (és a víz) nem érdekelte.

2010. dec. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez egy rossz szokás már nála és igazán nincs is már rá szüksége, nekem olyan mintha igazánból már neki sem lenne jó, csak csinálja, mert eddig mindig csinálta. Biztos sírás nélkül nem fog menni a leszoktatás. Én már azért próbálnék beszélni is vele, viszonylag nagy már, hátha az is segít és hát nem tudom, de én már nem is aludnék együtt egy ekkora babával éjjel. Nappal még csak-csak össze lehet bújni, de éjjel én már nem tenném.
2010. dec. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!