Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keveset hízott az elmúlt...

Keveset hízott az elmúlt hónapban a babám? 4 hós kislány.

Figyelt kérdés

3.090 g-mal született, a mostani mérésen 5.800 g volt pelus nélkül (pelussal 5.890 g), míg a múlt hónapban pelusosan mérve 5.830 g.

Anyatejes baba, igény szerint eszik (plusz tejadó is vagyok, úgyhogy elvileg van mit ennie). Szerintetek jó ez a súly a születéséhez képest, vagy többnek kéne lennie?


2010. dec. 16. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A súlyát majdnem megduplázta! ennél nem kell több bizonyíték, hogy eleget hízott (általában 6 hónapos korra szokták). Az, hogy pelusban mennyi volt, teljesen félrevezető, hisz ki tudja, maga a pelus mennyire volt tele... Nyugi, a babád nem fogja magát éheztetni, tudja ő, mennyire és mikor van szüksége, ha éhes, jelzi :)
2010. dec. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. dec. 16. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Igény szerinti a szopi, van elég tej, ennél nem kell több egy babának. :o)

És ne izgulj akkor sem, ha lesznek ingadozások, illetve hamarosan le is fog lassulni ez az erőteljes gyarapodás, az is teljesen normális lesz, hiszen nekilát majd forogni és mozogni...


Jó babázást!

2010. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a gondom.Tegnap tettem fel a szoptatás kategóriában egy kérdést hogy miért nem szopik a babám és 2 hét alatt 10 dekát hízott.Tegnap beszéltem az orvossal,nem vártam meg a következő tanácsadást.Ő azt mondta,hogy teljesen oké,mert az első 2 hónapban viszont rengeteget hízott.2900 grammal született most 5560 gramm és 2 hete pedig 5450 volt.Most egy kicsit takarékra kapcsol a szervezete,mert eddig rengeteget hízott.Az első hónapban 1750 grammot hízott.A másodikban 800 grammot.A nem hízás okát én sem értem.Hogy megnyugodj szerintem te is beszélj a védőnővel vagy az orvossal,ők is biztos megnyugtatnak majd.Szerintem a babád súlya oké.Biztos eszik amennyi neki kell,főleg meg ha tejed is van akkor meg pláne.Nyugi.
2010. dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!