Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 eves kortol mar adhatok...

1 eves kortol mar adhatok bolti tejet reggelire es vacsira, ha elhagyom a tapszert? Ti mit adtok neki es hogy?

Figyelt kérdés
Most 11 honapos es mar kezdi nem nagyon kerni a tapszert, lehet hogy sokat eszik napkozben fozelek, meg gyumik. Esetleg egy ket jo tanacs, otlet vacsira es reggelire. Koszonom!
2009. jan. 21. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Úgy tudom hogy a tápszert nem érdemes sokáig alkalmazni mert amikor nagyobb lesz ha marabb elkapja a betegségeket,és a fej formáján is meglátszik hogy tápszerel volt etetve.De ez nincs irásba foglalva!!!!' éves kortól lehet neki adni bolti tejet de az nem potolja sem az anyatejet sem a tápszert!
2009. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

na ez baromság, hogy hogy a tápszereseknek nagy a feje, meg hogy meglátszik a fején, hogy tápszeres. esetleg ha olyan fejformát ÖRÖKÖL valamelyik gyerek akkor az a gének hibája nem a tápszeré. a mi kisfiunknak gyönyörű a feje és 8 hónaposan néha még iszik tápszert (napi 2x). !!!


bocsi, de ez kijött belőlem. 1 válaszolónak írtam.


kérdezőnek: nyugodtan adhatsz neki bolti tejet felforralva.

2009. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A tehéntejet nem ajánlják 3 éves korig,mert magas a fehérje és zsír tartalma,viszont a vas és vitamintartalma alacsony.A kisgyerekek veséjét is megterheli.Vagy vegyél babatejet,vagy ha mégis a tehéntej mellett maradsz azt forralva,vízzel felesben higítva add.
2009. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
manapság preferálják a tápszert 3 éves korig, de egy éves kor után, ha úgy gondolod, nyugodtan adhatsz bolti tejet, forralva. Anyagilag sem mindegy 3 éves korig tápszerezni.. Ha meg nem szereti az ízét, akkor szerintem lassan áttérhetsz. .A fejformát meg nem befolyásolja...En is egy-másfél év kornyékén tervezem leváltani a tápszert tejre, hisz addigra minden mást tejterméket is enni fog a kicsi.
2009. jan. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
utolso vagyok - még annyi, hogy kicsiknél, ha áttérsz tehéntejre, a magasabb zsírtartalmút ajánlják.
2009. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, habar az elso valaszolo valasza kicsit elszomoritott. Nem tudom joindulatbol irta vagy csak epp rossz labbal ebredt.:)

Kulonben ha a tej nem potolja akkor ehen marad? Tanacsot kertem hogy mit adhatok neki enni de nem kaptam:(

2 valaszolonak koszonom szepen a valaszt!

2009. jan. 21. 21:41
 7/11 A kérdező kommentje:

UUUUU mig velemenyt irtam eszre sem vettem a tobbi valaszt:)

Koszonom mindenkinek!

Tejtermekeket eszik 1 honapja pl. tejfol, joghurt, sajt...ezert gondoltam atallni a bolti tejre.

2009. jan. 21. 21:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még reggeli nincs, az ált. tápszer, tízorai van 9-10 korul, ez általában gyumolcs, keksszel, túroval, joghurt, vacsora pedig néha husis fozelék, de általában tejpép, hogy a napi tejmennyiséget is tartsuk, meg jol is lakik vele.
2009. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
esetleg reggelire vajas vagy sajtos kenyér?
2009. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom!!! Na ez a vajaskenyer dolog, hogy eszembe sem jutott! Meg nem is adtam neki kenyeret:)

Reggelire ki is probaljuk!

2009. jan. 21. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!