Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, nincs pénzem pelenkát venni a kislányomnak, hó elején vettem de már csak pár db van, többet venni nem tudtam mert választanom kellett hogy étel vagy pelenka?

Figyelt kérdés
a textil pelust nem viseli el a kicsi:(
2010. dec. 16. 15:47
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
Bemennék a védőnőhöz, megkérném, hogy lépjen kapcsolatba a családsegítőkkel.
2010. dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
Milyen méret kell?
2010. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
Honnan írsz?
2010. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:

Feltételezem nincs a családban, aki segíteni tudna vagy akarna, mert akkor nem kérneznél ilyet. Ha alacsony az egyfőre jutó jövedelem, az önkormányzattól lehet kérni szociális segélyt.

Amúgy csak 20-25 éve van eldobható papírpelus, és a régiek mind kibírták a textilt, kénytelenek voltak. A Teszveszen rengeteg mosható nadrágpelenkát is láttam, ami azért jobb, mint a textilpelenka.

2010. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
89%
A családsegítő ebben általában nem tud segíteni, ugyanis nem kap rá pénzbeli keretet. Tudom, hiszen én is ott dolgozom. Védőnők, vagy ami valószínűbb a helyi Vöröskereszt segíthet, esetleg darabra is lehet venni néhány boltban, vagy a gyógyszertárban. Ha nincs más megoldás és senki nem akar adni, és nem tartod megalázónak, be kell menni az önkormányzathoz, vagy a polgármesterhez, és megmondani neki, hogy mi van. A barnábbaknak ez be szokott jönni, ők mindig kapnak.
2010. dec. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
Írtam privit.
2010. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nekem van pár felesleges 4-9 kg-os méretem, teszem hozzá azért felesleges, mert 2-3 óránál többet nem bír. Nem túl jó, de szükségmegoldásnak megteszi. Ha írsz privát e-mail, nagyon szívesen neked ajándékozom, ha elfogadod.
2010. dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
24%

Na ne hogy nem viseli el a textil pelust.


te hogy nöttél fel? régen minden gyereken textil pelus volt. esetleg gyakrabban cseréld és mosd neki akkor elviseli, de ha egésznap benne hagyod akkor nem.


nem írod mennyi idös a baba de ha anyatejes fél éves kora alatt akkor semmi másra nem kell költened csak pelenkára az ö részére. az meg ha sokat is használsz pár ezerböl kijön havonta, ennyit a segélyböäl is félre tudsz tenni, vagy amit kapsz.

2010. dec. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
87%
Első vagyok. Én ugyan nem látok bele, hogy a családsegítő mire és mennyi pénzt kap, csak abból indultam ki, hogy van egy "ismerősöm" aki vég nélkül szüli a gyerekeket, rossz anyagi helyzetben van (hogy milyen anya, azt most nem minősítem), és a családsegítők látják el jóformán a gyerekeket. Értem ezalatt a pelenkát, játékokat, ételt, és szinte mindent, amire egy babának/gyereknek szüksége lehet. Ő valahogy mégis ki tudta harcolni magának. Ja! És a szóbanforgó "anya" nem hajlandó a kisujját sem mozdítani a dolgokért, mondván, nincs pénze buszjegyre, így valóban mindent a családsegítősök intéztek el Neki, azt persze nem tudom, hogy hány helyen jártak utána, amég mindent ilyen szépen elintéztek...
2010. dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
88%
Újra első vagyok. Amúgy nekem is van 4-9kg megmaradt pelusom, odaadom szívesen. Én azért nem használtam el, mert ajándékba kaptuk, Lid'l termék, nem szeretem. Kipróbáltam, de a Pampers után inkább félreraktam. Írj, ha kell, elküldöm!
2010. dec. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!