Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő elteltével kezdett...

Mennyi idő elteltével kezdett el mászni azután, hogy először feltérdelt? Segítsek neki valahogy elindulni?

Figyelt kérdés
9 hónapos a fiam, és egy hónapja már folyamatosan négykézláb áll és hintázik, de még nem indult el. Ez normális?
2010. dec. 17. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem napra pontosan 8 hónaposan indult el a babám. De előtte vagy egy hónappal már négykézlábra állt. Változó, mikor kezd el utána mászni. 7 hónaposan úgy gondolom, az én kislányom még gyenge volt a mászáshoz, viszont a 9 hónapos fiad már elég erős, így egy héten belül akár el is indulhat. De nincs gond, ha nem, majd rájön, hogy jó az :)
2010. dec. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 5-6 hét volt, mert biztosra ment, mig nem volt meg a tökéletes egyensúly,addig nem próbálkozott, teljesen normális a kisfiad mozgásfejlődése :-)

2010. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 5 hónaposan kezdett el kúszni, rá egy hétre már négykézlábazott. És mégis csak 8 hónaposan kezdett el mászni. Ez minden babánál máshogy megy, majd ha megérik rá, csinálni fogja. Itt van erről egy videó, szerintem nagyon hasznos: http://www.youtube.com/watch?v=nRME1hQuvws&feature=related
2010. dec. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az én lányom 10 hónapos,és még nem mászik,csak négykézláb áll,úgy 2-3 hete.nem tudom mikor fog elindulni mászni,tehát nem vagy egyedül:)
2010. dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Megnyugtattatok!
2010. dec. 17. 12:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Tényleg jó ez a videó, lehet, hogy majd így gyakorolunk kicsit. De siettetni se akarom, csak remélem, hogy nem fogja kihagyni a mászást és áll fel egyből, mert az ölünkben állandóan fel akar állni.
2010. dec. 17. 13:30
 7/8 anonim ***** válasza:
A videólinkelős vagyok. Ezen ne aggódj, egyáltalán nem biztos, hogy kimarad a mászás nála. Kisfiam is 7-7,5 hónapos kora között megtanult felállni, és mint írtam, csak 8 hónaposan kezdett el mászni. Ezzel egy időben elkezdett a bútorokba kapaszkodva közlekedni is, de a lakásban nincs mindenhol bútor... :) Tehát ahol nem tudott lépkedni, ott bizony mászott. :)
2010. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is sokáig ment a hintázás, majd átment kúszás-mászásba (4kézláb volt, de a kezét nem rakta előre-ettől függetlenül haladt)

Én is próbáltam neki segíteni, raktam kezét-lábát, de hiába.

Aztán egyik pillanatról a másikra elkezdett szabályosan mászni, pont a névnapján! :)

De! ahogy ezt megtanulta, azzal az irammal fogta, és ahol csak lehet, mindenhol próbál fölállni. (és föl is tud) :) :(

Én sem örülök neki, mert szeretném, ha mászna egy darabig.

2010. dec. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!