Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel ápoljátok, kezelitek a...

Mivel ápoljátok, kezelitek a baba fogazatát?

Figyelt kérdés

Mivel, mikor és hogyan "mostok" fogat a babának?

Használtok valamilyen babafogkrémet?

Adtok Zymafluor nevű tablettát?


10 hós a kisfiam, 2 foga van eddig, most jön 4 egyszerre.

Eddig textil pelussal töröltem át az esti tápszer után.

Dokinénink írt fel Zymafluor tablettát, de ahogy utánaolvastam, nagyon megoszlanak a vélemények róla.


2009. jan. 22. 12:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy próbáltuk a szilikonos babafogkefét, de nem volt egyszerű a dolog, mert folyton ráharapott, így nem tudtam "sikálni". Fogkrém nem volt hozzá
2009. jan. 22. 12:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi akkor kezdtük el, mikor 6 hónaposan kinőtt az első 2 foga. Most 8 hónapos és 3 van neki.

Minden este fürdés közben megmossuk neki Nenedent-baby fogkrémmel. Ehhez adnak ujjra húzható szilikon fogkefét is.

Nekünk is rágcsálja, harapdálja, de ilyenkor még szerintem elsősorban az a lényeg, hogy hozzászokjon a baba a fogmosás érzéséhez. Ha néhányszor sikerül sikálni a fogain esténként, akkor szerintem annyi egyelőre elég is.

2009. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én esténként lefekvés előtt egy gézlapot tekerek az ujjamra és azzal áttörlöm neki. A védőnő szerint ennyi elég. 7 és fél hós, három foggal rendelkező baba anyukája
2009. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a dokinéni egy éves kortól javasolta a Zimaflourt ami az én ismerőseim szerint nagyon jó, úgyhogy én fogom adni neki. Már négy foga van és 8 hónapos a lányom. Én is az ujjra húzható fogkefével mosom de csak sima vízzel ill. vettem most szájápoló kendőt ami gyümölcsös és Xilit-el van átitatva. De ezzel csak két naponta szoktam neki áttörölni mert baromi drága és egy dobozban csak 24 db van.
2009. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor még próbálkozok a szilikonos fogkefével.

Hol tudnám beszerezni a Nenedent fogkrémet? Mert az nem volt a csomagban...

2009. jan. 22. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!