Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukák, a baba nemi...

Kisfiús anyukák, a baba nemi szervét hogyan ápoljátok?

Figyelt kérdés
A doktornő ma felhúzta teljesen, és nekem is napi 4x kell megtennem, majd kamillázni és Neugranormonnal bekenni. Minden pisilésnél nagyon sír, hogyan segíthetnék rajta.
2009. jan. 6. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mennyi idős baba?
2009. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
5 hónaposak vagyunk
2009. jan. 6. 19:05
 3/12 A kérdező kommentje:
Másnak is vérzett?
2009. jan. 6. 19:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szia.Én még nem is hallottam ilyet,hogy ilyen korán felhúzzák a kukiján a bőrt.Ő még nagyon kicsi,nekünk is le van tapadva és én kérdeztem az orvost mi ilyenkor a teendő.Ő azt mondta semmi majd 2-éves korban ő megcsinálja.A barátnőmnek is a kisfiánál megcsinálta egy másik orvos de azt is 18-hónapos korban.Ő neki is vérzett meg nem mert pisilni,nagyon mást nem tudsz tenni.Egy pár napig ilyen fájdalmas lesz szegénynek.De ezen teljesen kivagyok 5-hónapos korban????Szegénykém...
2009. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én is meglepődtem, hogy már most megcsinálta. De már nagyon készek vagyunk, hogy fájdalmat okozunk neki.

2009. jan. 6. 19:37
 6/12 anonim ***** válasza:

Szegény pici baba :-( minden részvétem a tiétek.

34 hetes lányos kismami

2009. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szegény picur. Mi is öthónaposak vagyunk, nekem a doktor néni azt mondta, hogy naponta egyszer húzzam meg neki egy kicsit, megmutatta mennyire, hogy ne tapadjon le. Épp csak egy picit kell mozgatni azt mondta. Majd két éves kora körül fogja ellenőrizni le van-e tapadva.
2009. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ó szegényke..ez érdekes amúgy mert 2 doog lehetséges, ha ő olyan nagyon szűknek látta a bőrt rajta hogy esetleg akadályozza a pisilést, akkor fel kell szabadítani tényleg, de szerintem nem neki, hanem gyereksebésznek.

Ha meg nem volt olyan szűk, akkor tényleg várhatott volna vele.

De amúgy az én fiamnak is 1-2-3-4 hósan is mindig nézte a dokinő hogy változott e a helyzet vmit (de már az első látogatásakor elmondta, megmutatta hogy kell kicsit megpróbálni hátrahúzni fürdéskor) na és 5 hós kora körül úgy látta, még mindig semmit se változott, így nem is szólt hogy mit fog csinálni, csak hátrahúzta neki (nem teljesen csak egy nagyobb szakaszon).

Én teljesen kiakadtam, mert megfogadtam korábban,hogy azén fiamnak nem fogja gyerekdoki hátrarángatni minden alkalommal...erre csak megcsinálta.

na a lényeg,hogy utána tetran kenőccsel kentem, de még az a szakasz kenése is nagy sírással,meg fájdalommal járt a fiamnak :(


De a másik dolog meg az,hogy minél nagyobb a gyerek, annál inkább emlékszik rá,hogy mi történt, ha 2 éves is elmúlik mikor felszabadítják neki akkor is fájni fog neki, meg kellemetlen lesz, csak még emlékszik is rá pluszban és még kórházba is kell menni vele.:(

Jópár ismerősöm mesélte,hogy első élménye amire emlékszik ez a hátrarángatás volt.:((

2009. jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szegény kisfiú!!!

Ilyent még sehol nem olvastam, és nem hallottam,hogy ennyi idősen húzogatni kéne!

Nekünk 3 védőnőnk, 2 gyerekorvosunk volt költözés miatt, de mindegyik azt mondta,hogy egyenesen tilos húzogatni, amig még pelenkás!!!

Olvastam egy cikket erről, egy urológus írta, és ő is azt írta,hogy nem szabad húzkodni, amig pelust hord a baba.


Én tisztába tételkor és fürdés előtt a hegyét letörlöm popsikendővel, és ennyi. Nem törlök bele sem, nehogy fájdalmat okozzak neki! eszembe sem jutna húzogatni, főleg,hogy olyan pici, alig lehet megfogni:)


10 hós kisfiú anyuja

2009. jan. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok...

Nekem indoknak annyit mondtak,hogy azért felesleges ilyenkor húzogatni, mert amig pelenkás, úgyis visszatapad neki.

2009. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!