Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 35. hétre szülni nagyon gáz?...

35. hétre szülni nagyon gáz? Veszélyes a babára? Tapasztalatokat szeretnék.

Figyelt kérdés
A dokim azt mondta készüljek fel hogy hamarabb jöhet a baba.
2010. dec. 17. 21:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Tehát, 34+x naposan, úgy érted???


Azt nem tudom. Én 36+0 naposan szültem a másodikat aki súlyra és centire is pontosan ugyanakkora baba lett mint a nővére aki 40+0-ra jött!!!!!!!! És a kisebbik a strammabb, erőteljesebb, jelenleg 7 hetes és 5 kiló, a "nagy" lassan két éves és 10 kiló :DDD

2010. dec. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

ja, a súlyt nem írtam: 3180-nal született mindkét lány


első vagyok.

2010. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Úgy értem a 35.hét környékén. Tehát akkor nem kell bent maradni a kórházban?
2010. dec. 17. 21:49
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 35 hétre született 2210 g-al, 48 cm-el. Császár volt, második baba, elfolyt a magzatvíz, és 12 óra múlva sem történt semmi, se fájás, se bármilyen szülésre utaló jel. Ezután "csináltak" fájásokat pár órán át, hogy érleljük a tüdejét, de szükségtelen volt, azonnal felsírt, tökéletesen egészséges. Már 4 hónapos, 7330 g, 66 cm, minden szinten jól fejlődik, nincs lemaradva semmivel (fejl.neurológiára járunk vele, 3 hósan azt mondták, mindent tud, amit egy 3 hónapos baba). Szopik is, és kap némi pótlást is, ill. almát kóstolt már, amire nagyon jól reagált, és a pocakját is helyrerakta. Szóval csupa jó tapasztalat! Kívánom neked is a legjobbakat, amennyiben előbb jönne a pici! Persze, ha időre születik, akkor is :-)
2010. dec. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

35+4 hétre született a kisfiam 49 centivel, 3000 gr-mal. Hivatalosan koraszüött, gyakorlatilag nem az. Inkubátorba se kellett tenni. Sokan örülnének, ha az időre született babájuk ekkora lenne.


A koraszülöttsége csak ott jött ki, hogy erősen besárgult. Emiatt pár nap helyett 9 napot töltöttünk a kórházban, mert kékfényezni kellett, hogy lemenjen a bilirubin-szintje.

2010. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Mi az hogy gáz?? Szerinted ha valami gond lenne vagy komplikáció, az gáz? Talán úgy kellett volna fogalmazni, hogy Baj lehet-e belőle vagy ilyesmi, mert így te vagy a "gáz".
2010. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon hasznos válaszoló: Nem látod, hogy odaírtam, hogy VESZÉLYES-E A BABÁRA??? Miért kell kötekedni? Nem értem...
2010. dec. 17. 22:23
 8/18 anonim ***** válasza:

Én se értem az utolsót, minek ír az ilyen? ne törődj vele Kérdező!

Nekem egy ismerősöm a 32. héten szült, a szülést követő dolgokról nem sokat tudok, persze őt sokáig bent tartották, de ma már 2,5 éves és teljesen egészséges!

Egyébként pl nekem a 36. heti uh-n már 3500 g-ra becsülték a babámat (végül 4 kg-al született időre)

2010. dec. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A legtöbb baba légzési nehézségekkel küszködik és nem sír fel "rendesen",nekem ez volt a tapasztalatom 2 hónapos kórházi tartózkodásom ideje alatt,7-8-9-es Apgar értéket kaptak,pedig a zöme már a 38.héten született.A súlyuk lehet hogy rendben van,és később teljesen egészségesek lesznek,(legalábbis a nagy részük),jól szopnak,stb.,de azért aggódj rendesen,ne bagatellizáld el a dolgot,mert nem ez a "normális".Ne haragudj meg h ezt írom,csak látom h a többi válaszadó megkönnyebbülten legyint egyet,holott ez nem játék,nem a 39.hétre szülöd.Nem azt mondom h rágd a körmödet tövig,de legyen benned féltés.
2010. dec. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

21:57 vagyok.


Nem bagatellizálom, de azonnal felsírt, és 9/10-es Apgart kapott. Legközelebb szeretnék időre szülni, de ha a fiam kivárja a 40. hetet, akkor lehet, hogy ki se fér, és császár lesz. Így is szétszedett kívül-belül, a doki másfél óráig varrt a szülés után.

2010. dec. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!