Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó dolog 2 keresztnevet adni...

Jó dolog 2 keresztnevet adni 1 gyereknek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 13:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jó nem jó a kislányomnak kettő van. Viktória Piroska, az apukája szerette volna ha az én nevem is kapja én viszont nem tudtam elképzelni hogy úgy szólítsam mint engem. Tehát így egyeztünk meg :)
2010. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attól függ. A Szentiványi Vanessza Dorotea túlzás, a Szabó Éva Mária nem. Szerintem. Tehát hosszú vezetéknévhez én nem adnék és akkor is elég egy, ha valami nem túl hétköznapi és hosszú keresztnevet választ a szülő.
2010. dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

szia! én csak 1 keresztnevet akartam adni a lányomnak, de az utolsó pillanatban mégis kettő lett.

gyerekkorom óta kedvenc női nevem a Viktória, de a sógornőm és az anyósom is Viki, a férjem pedig valami kis cuki rövidet szeretett volna (ő a Lolára hajtott, ami nekem nem jött be) - így Liza Viktória lett. a születése előtt pár órával jutott eszünkbe, nekünk tetszik így együtt :)

2010. dec. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem két nevem, van, és utálom, hogy mindenhol le kell írjam, hivatalos ügyintézéseken. :(( Így a lányom csak egyet kapott, ne kelljen ennyit bajlódnia egy - általam - amúgy tök feleslegesnek tartott második névvel. :)
2010. dec. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kinek hogy tetszik, szubjektív. Szerintem felesleges.
2010. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az volt, hogy eldöntöttük ha fiú akkor Gábor (édesapja után de én ehhez még hozzá akartam tenni az Olivért), ha kislány akkor pedig Boglárka.Egyfajta kompromisszum volt ez, mert ez a név tetszett mindkettőnknek, de egyikünknek se volt a kedvence.Páromnak a Fruzsina a szerelme, nekem az Izabella.

Mikor a 4D-n kiderült, hogy kislány, 2 napig mindenki csak azt hajtogatta Bogi,Bogi,Bogi és a párom szólt, hogy ő mégsem adná ezt.Mondtam, hogy már nekem sem tetszik annyira.De az utóneveket nem volt hajlandó átnézni, kizárásos alapon csak Fruzsina lehet a lányunk úgyhogy akkor én hozzácsaptam az Izabellát amit ő viszont ki nem állhat, de nekem meg a Fruzsina nem a szívem csücske.

Így a kislányunkat Takács Fruzsina Izabellának fogják hívni amiért duplán utálni fog minket, egyrészt hivatalos aláírásoknál, másrészt ha a kiírt napon, azaz december 27-én szülök akkor után elsején már lesz is a névnapja és még karácsony is van ebben a hónapban, tehát szépen besűrűsödnek az ünnepek:)

Ezért várom, hogy ezen a hétvégén kibújjon már végre :)

Bocs a litániáért, de ez mind mind hozzátartozott a névmizériához:)

38+5 hetes kismami :)

2010. dec. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jó dolog:) Nekem csak 1nevem van s nem szeretem. Lányomnak egy régies(Zsófia) s egy uj keletű nevet kapott.(Lilla). A Zsófit ő választotta,rugott egy nagyot rá,a Lilla meg olyan szép:) Szabad joga van eldönteni melyiket használja,párom tesójának is 2van,ő a másodikat használja. Nem is illik rá az első:D Nagyon nem... Mondjuk asszem a katolikusoknál jellemző ez,mondjuk a Zsófi ref lesz...
2010. dec. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kisfiam Zoltán Nándor. Zoltán az apukája, Nándor pedig apukám.
2010. dec. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia, én Hajnalka Eszter lettem, és gyűlölöm a Hajnalkát, tervben van, hogy megváltoztatom, így nagyon is örülök, hogy Eszter is lettem, amit imádok és a családomon kívül mindenki így hív.

A kisfiamnak is így evidens volt, hogy két nevet adunk, Péter apa után és Hunor - mert egy szép ősi magyar nevet akartunk adni neki.

Szerintem jó dolog a két keresztnév :-) a fiúnk is majd választhat, mint én.

2010. dec. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hozzáállás és hagyomány kérdése. nekünk a szüleimnek, bátyámnak és azok gyerekinek no meg nekem is kettő van. de minden névnek van eredete, hogy miért is lett, hiszen ugye régebben nem nagy szokás volt a két név. nekem soha nem volt gondom belőle, sőt hivatalosan én -né képzővel vettem fel a férjem vezetéknevét. a ketős keresztnevet viszont mégcsak a jogsimba, személyimbe sem kellett leírnom. gépelve ot van, de ennyi.


a lányomnak egyet akartunk, ha fiúnk lett volna neki kettő lett volna. a lányomnál nem találtunk még egy tetsző nevet. aztán mikor a 32.héten császárral megszületett, a kis 42 centijével a műtös hölgy így szólt: mint egy kis Pöttöm Panna. így lett Gréta Panna :)Majd ha nagy lesz, elmesélem neki miért is kapta a második nevét :)

2010. dec. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!