Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szerettessem meg vele...

Hogyan szerettessem meg vele a hason fekvést?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos lesz, és utál hason feküdni.Naponta többször átfordítjuk, de sír. Ha cumit adok neki, az sem jó, mert akkor elalszik.És 3 hónaposan már ki kell majd magát nyomnia alkartámaszba.Innen indul a kúszás, mászás stb. Hogyan tanulja majd meg ezeket, ha nem marad meg hason?Mit tehetnék?Aki volt hasonló helyzetben, hogyan oldotta meg?
2010. dec. 19. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. A lányom is utált hason lenni, hagyd nem kell erőltetni, majd fog még hason feküdni nem aggódj! Kúszni is fog nem lesz lemaradva. Majd rájön hogy hason fekve más szemszögből látja a világot és akkor szeretni fogja.
2010. dec. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!A fiam 10 hetes és szintén utál.Minden nap hasra fordítom kicsit a védőnő tanácsára,de egyébként nem erőltetem.Nem bírom nézni hogy sír és szenved.Pedig a barátnőm kislánya már egyedül átfordul és csak 2 héttel idősebb...
2010. dec. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lányok, ne aggódjatok, minden baba más ütemben fejlődik. A titok szerintem, hogy semmit sem szabad erőltetni, ahogy már írták előttem is. Az bőven elég, ha minden nap hasra fordítjátok egy picit, de az sem baj, ha most még nem csináltok vele ilyet, csak mondjuk 2 naponta. És nem is kell sokáig úgy hagyni. Saját ütemében úgyis fejlődik majd, egy idő után nem fogja kielégíteni, hogy hátról szemléli a világot! Az én babám 4 hónapos, azt szoktam vele csinálni, hogy összerakom neki a habtapit és azon gurigatom. Ez tetszik neki! Ő már megmarad hason több percre is, de mi is csak egy-két hete kezdtük, először csak rövidke időre fordítottam hasra, és most már egyre több ideig elvan úgy. Ami még tetszik neki, hogy háton fekve alatta a lepedő, vagy vékony takaró, és úgy hengergetni jobbra-balra. Nem kell átfordítani hasra, csak az a lényege, hogy érezze a fordulós mozgást.


Jó babázást! :-)

2010. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, picit megnyugodtam!Kipróbáljuk a gurítgatást, köszi!
2010. dec. 19. 10:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Én két alvás közt mindig letettem kicsit hasra a fiamat az első hónaptól kezdve. Nagyon picit tudta csak emelni a fejét, de 2-3 hét múlva már rendesen fel tudott nézni és így ha előtte játszottam színes játékokkal, azokat nézegette. Először pár másodperc, aztán 1-2 perc után kezdett sírni, azonnal visszafordítottam, de aztán fokozatosan 3-4-5 percig is kibírta. Nem kell sírni hagyni, de gyakorolni kell vele, ezt a dokim mondta, hogy erősödjön a hátizma. De tényleg ne erőltessed...


Ettől fog szépen hason is játszani, megfordulni, aztán majd kúszni.

Nyilván hasrafektetés nélkül is egyszer meg fogja tanulni ezeket, de én azt gondolom, hogy neki is érdekesebb már hason játszani, forogni, mint a hátán vagy a pihenőszékben pofozni a játékokat.

2010. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Majdnem 8 hónapos a babám, még nem kúszik-mászik, nem marad meg hason:(. Nekem csak most mondta a védőnő, hogy próbáljam hason foglalkoztatni. HA lesz köv. baba nagyon korán hasra fordítom egyre több időre. Neked is ezt tanácsolom.
2010. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam 4 hónapos. Kezdettől fogva utált hason lenni,sírt. Én is rövid időkre azért hasra tettem,illetve "gurítgattam" egy takaróval,ahogy az előttem írók közül is írta valaki. Úgy tűnik segített. 2 napja már kinyomja magát,és rögtön megtanult hasról hátára fordulni. És tényleg egyik napról a másikra megtörtént a "csoda",szóval ne aggódj,csak próbálkozzatok.
2010. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!