Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mi a helyes...

Szerintetek mi a helyes reakció az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Párom előző házasságából van egy 8 éves kisfia, aki kéthetenként van nálunk hétvégenként.

Nekünk van egy 11 hós kisfiunk.

Jó a kapcsolatom a 8 éves kisfiúval, aranyos segítőkész, néha önfejű. Nagyon szereti a kisöccsét, de gondolom féltékenység van benne, amit normálisnak tartok.

Tegnap indultunk valahova, készülődtem és ahogy sürgök forgok és benézek a szobaajtón azt látom, hogy a pici fiam térdel az asztal előtt és rágcsál valamit elmélyülten, mikor a tesója elkezdi rugdosni. Csak finoman, nem úgy hogy fájjon, de szabály szerint rugdosta.


Én lereagáltam a dolgot valahogy, (most nem írom le, hogyan) de kíváncsi lennék ti mit csinálnátok egy ilyen szituációban.


2010. dec. 20. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát ez durva!

Én azonnal félrehívtam volna a gyereket és kérdőre vontam volna, utána pedig szóltam volna az apjának.

Nem is tudom, hogy lehet az ilyesmit szó nélkül megállni...

2010. dec. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Odamentem volna, és elmondtam volna neki, hogy nem szabad bántani a kisebbet, hiszen ő kizárólag a nagy és erős testvérétől várhat védelmet, és ha a nagy és erős testvére így bánik vele, akkor ki fogja megvédeni?

Elmondtam volna neki, hogy biztos neki sem esne jól, ha egy 15 éves fiú elkezdené rugdosni, és ha neki nem esik az ilyen jól, akkor ne csinálja másokkal.

Szóval az értelmére hatottam volna, mert más nem hiszem, hogy célravezető ilyen helyzetben.

2010. dec. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt belépnék a szobába, elszámolnék legalább 3-ig, nehogy ráförmedjek a 8 évesre, mert az nem segít semmit. Aztán megkérdezném tőle, hogy mért rugdosta a kisöccsét és elbeszélgetnék vele arról, hogy nem szabad egymást rugdosni, még akkor sem, ha az nem fáj.
2010. dec. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt írod, rágcsált valamit. Nem véletlenül a nagyfiú valamilyen saját cuccát rágta?

Természetesen rugdalni akkor sem szabad, de akkor picit más a helyzet, mert volt rá "oka", csak hát mivel 8 éves, ezt a "megoldást" találta.


Egyébként egyet értek az előttem szólóval, ez meg kell vele beszélni, ő már nem kicsi ehhez. (Mármint a 8 éves :o)

2010. dec. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Már most találtam bennük olyat, amit hasznosítani tudok a jövőben.


A saját labdáját rágcsálta. Az "ok" állítólag az volt, hogy a pici eltolt egy széket (kb 2 órával korábban), ami nekiment a nagynak.

2010. dec. 20. 10:03
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Szia,nagyon megértem a helyzetet,hisz ugyanez a felállás nálunk is,ill.saját gyermekeink,két lány, a nagy nyolc,a pici másfél éves.Nálunk rugdosás még nem volt,de többször kapott már a pici maflást olyan szituációkban,amikor semmit nem csinált.Ekkor én szépen megkérdeztem,hogy ezt miért kapta,a válasz nálunk mindig az,hogy véletlenül,ami természetesen nem igaz.Ekkor mindig elmagyarázom neki,hogy ezt nem szabad,mert Hangának ez nagyon rosszul esik (szegény ilyenkor már sírva sem fakad,sajnos biztos többször kap,hiszen az ember nem lát mindent),ő sem bánt téged,megkérem,ha mellőzve érzi magát,akkor mondja el,jöjjön oda hozzám,megszeretgetem.Sajnos ez szimpla féltékenykedés,ilyenkor magunkba kell kicsit nézni,hogy talán nem találtuk meg az egyensúlyt a két gyerek között,ilyenkor még többet ölelem át a nagyot,próbálok vele többet játszani,pl. mikor a pici alszik,elmegyünk csak ketten valami klassz helyre.Szóval szerintem nem kell ebből túl nagy ügyet csinálni,mert ettől még az én lányaim nagyon szeretik egymást és öröm nézni,ahogy szeretetben együtt játszanak meg ahogy tudják ölelni és puszilgatni egymást!Nálatok azért még érthetőbb a szituáció,mert a nagy nem él veletek és biztosan nagyon hiányzik az apukája,rossz neki,hogy a tesója minden nap együtt lehet vele.
2010. dec. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, ne haragudj, hogy ezt mondom, de nagyon neveletlenek lehetnek a gyerekeid.Hogy pofon vágják a kisebbet te még ölelgeted őket?

Én nem akarok saját példámmal jönni, de én soha nem mertem volna kezet emelni a húgomra, mikor pici volt, mert engem úgy megvertek volna, mint annak a rendje..Ez is egy véglet, meg az is, amit Te csinálsz.Szerintem.Bocs.

2010. dec. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát igazság szerint bennem nagyon fel ment a pumpa és igazán kiakadtam, aminek hangot is adtam.

Kiparancsoltam a nagyot a konyhába és mondtam neki (kiabáltam :(, hogy van 5 perce, hogy ezt átgondolja és utána magyarázatot kérek.

Tudni kell rólam, hogy nagyon nehéz kihozni a sodromból, és még a nagyobb fiú nem ismeri, hogy ilyen is lehetek. Pedig már 2-3 éve ismerjük egymást. Szegény nagyon megijedt, és nagyon sírt, és azt mondogatta, hogy ő milyen hülyeséget csinált és ő nem úgy gondolta. Akkor aztán megbeszéltük, hogy a kicsi még csak 11 hónapos és ha rá is tolta a széket az nem szándékos volt, ő meg már 8 éves.

De úgy megesett rajta a szívem, viszont nagyon-nagyon haragudtam. Aznap - hiába beszéltük meg, meg szent a béke - nem tudtam vele felszabadultan beszélni.

Másnap már minden ok. volt, de gondoltam, hogy lehet, nem jól csináltam, hogy ennyire kiakadtam, ezért is írtam ki a kérdést, hogy higgadt fejjel más ezt hogy gondolja.

Köszi még1x.

2010. dec. 20. 20:17
 9/11 anonim ***** válasza:
SZiasztok,dehogy haragudtam meg,mindenki máshogy látja a dolgokat.Én azt gondolom,hogy nem ettől lesznek a gyerekeim jól neveltek vagy sem.Számtalan esetre visszaemlékszem gyerekkoromból,a bátyjám hat évvel idősebb nálam és bizony sokszor összeugrottunk.Ettől nem tartom magunkat neveletlennek,és a gyerekeim sem azok.A testvéreknek meg kell tanulniuk együtt élni és ez csodás dolog,mert az életben is könnyebben eligazodnak,mint egyke társaik.Azt gondolom,hogy az ordibálás és a tetlegesség csak rettegéshez vezet egy gyereknél.Természetesen lehet,hogy neked van igazad,hogy ez az egyik az a másik véglet.Kedves Kérdező nem csoda hogy így kiakadtál,szerintem az ilyen helyzetet mindenki másképp reagálja le,de az is lehet,hogy te is másként reagálsz,ha a nagy a sajátod lenne.
2010. dec. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom, hogy másképp reagáltam volna le, ha a nagy a sajátom lenne. Sajnos ez így van, csak tudatosan tudok a reakcióimon változtatni.

Ezért is köszönöm a hozzászólásaitokat.

2010. dec. 21. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!