Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba sokat van vállon,...

Ha a baba sokat van vállon, ölben, tényleg baja lesz a gerincének?

Figyelt kérdés
Tapasztalatot várnék, olyan szülőktől, akik ténylegesen tudnak erre válaszolni, tehát sokat cipelték a pici babájukat. Köszönöm!
2009. jan. 23. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

4,5 hónapos a babám. Az első 3 hónap hasfájós volt, szinte csak ölben volt el. Ha csinálni akartam valamit hordozókendő kellett. Ráadásul elég rossz alvó is, tehát tényleg sokat cipeltük/cipeljük.

Én nem hiszem, hogy baja lenne, sőt úgy tudom, előbb kezdi el tartani a fejét! Így erősödnek a hátizmai. Náluk ez bizonyítva van tapasztalati úton:-)))

Amúgy a természeti népek mindig ölben vagy magukra kötve hordják a babákat, és pl. bizonyítottan kevesebb ott a csípőficamos gyermek (Terpeszben van a lábuk, ezért)

Szóval, szerintem ezen ne parázz, ha úgy érzed, ölben akar lenni, és bírod, ne fogd vissza magad:-))

2009. jan. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2009. jan. 23. 09:54
 3/7 A kérdező kommentje:
Az enyém is mindig ölben van. Már 3 hét után tartotta a fejét, vagyis próbálta, mert a súlya elhúzta. :) Most 5 hetesen már kivállóan megy neki. :)
2009. jan. 23. 09:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Viszont az ilyen kicsiknek mint a tied is, nagyon sokat kell még hanyatt lenniük!!! Tényleg nem jó ha sokat van ültetve, vagy eröltetve a gerince. Az én lányom is sokat volt ölben, vagy vállon, viszont sokat pihentettem is, tehát max fél óra aztán hanyatt. Ő pl már 4-5 hósan ülve fürdött, mert nem akart feküdni.
2009. jan. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére sokat alszik, akkor mindig leteszem. Köszi! :)
2009. jan. 23. 10:12
 6/7 anonim ***** válasza:
az en picim is ket honapos korig hasfajos volt.doki javaslatara mindig olemben volt.es most mar meg is szokta meg en is ;)midig az olemben van.ugy van ahogy az elso valaszolo irta.es a lelkenek is nagyon jo.alvo helyzetben ha oleled miert lenne baja a gerinceneka?hisz ha lattal babat kendoben ott a baba tisztara osszevan hajtva;)es erre azt mondjak,hogy olyan mint a mehben.az en babam is 3hetessen emelte a fejet.most 4es fel honapos majdnem 9kilos,rendes husika;))van mit hordoznom.de kendoben szepen elvan.jo babazast;))
2009. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. jan. 24. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!