Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párotok/férjetek szerint ti...

A párotok/férjetek szerint ti is megváltoztatok (negatív irányba), a baba megszületése óta?

Figyelt kérdés
Hárpia lettem! Nagyon szeretem a párom - nem szeretném Őt elveszíteni!
2011. máj. 4. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én is hisztisEBB lettem, mint voltam. De ez már nálam annak köszönhető, hogy cirka 21 hónapja itthon vagyok. Várom a szeptembert, megyek vissza dolgozni, kisfiam meg bölcsibe (2 évesen).

Szerintem akkor visszabillen az agyam a helyére. :)

2011. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nem :)

én most a 2. babát várom, az első még nincs 1,5 éves. mostanában elég hisztérika vagyok, de nem a gyerek miatt, hanem fősulit is csinálok, és az borít ki....

sok barátnőmmel pont úgy van, mint itt írták, hogy a sok itthonlét a baj, meg a (felnőtt) társasághiány. nálam pont ezért nincs gond, mert a baba mellett is élek társadalmi életet :)

kerti bulikra visszük a babát; akkor ha csajos este van, akkor apa van otthon a gyerekkel. és apát én is elengedem rendszeresen a srácokkal, mert neki is kell a kimozdulás, amikor nem dolgozik, meg nem babakocsit tologál :)

2011. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az én kisfiam 7 hetes. Valószínű, hogy a hülye hormonok a felelősek a türelmetlenségemért.

Én is érzem, hogy gáz vagyok.

2011. máj. 4. 16:08
 4/14 anonim ***** válasza:

Kicsit nehezebben indulok el itthonról. Mármint kirándulni, moziba, kikapcsolódni, és ebből szoktak viták kialakulni. Pedig szívesen megyek/mennék én csak mindig azt kell elterveznem, kitalálnom, hogy a kislányomnak hogy a legjobb. Míg pici volt, egyszerűbben ment minden, bárhol elaludt és cicizett. Most 16 hónapos, napközben is még kétszer alszik, nagyon igényli a napközbeni nyugodt pihenést. Szüleim szívesen vigyáznak rá, szeretnek is együtt lenni, de szegények rengeteget dolgoznak, fáradtak, kimerültek és még rájuk "sózok" egy kis energiabombát.... Anyósom eddig egyszer sem ajánlotta fel, hogy vigyázna rá, de nem is nagyon szeretném....

Persze, azért megyünk mindenfelé, de kicsit nehéz az indulás :)

Ilyeneken vitázunk, tudom, hülyeség..... :)

2011. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 csill79 ***** válasza:

Tuti,hogy a hormonok,meg a fáradtság.A szülés meg minden ami utána jön,azért nem egyszerű.Meg ha nem segít a párod a babával kapcsolatosan,az is gond lehet,legalábbis nálunk.

Nagyon sokat veszekedtünk,de én úgy gondolom,hogy okkal!

Idővel jobb lesz,de az én babám fél éves és még most is sok a vita,csak próbálom visszafogni magamat:)A párod pedig gondoljon bele,hogy mennyi mindennel kell most megküzdened és legyen türelmes.Mond meg neki,hogy most ez van,nem tehetsz róla.Ha szeret,megérti és türelmes lesz.

2011. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Van 2 kicsi gyerekünk(5 hónapos,19 hónapos), és nekem egy 15 éves lányom.Mi is sokat megyünk,meg a lányom sokat vigyáz a kicsikre, bár ritkán hagyjuk rá mindkét picit, inkább a kisebbet magunkkal visszük.Ezért én sem vagyok hisztis, mert nem a négy fal között élek,meg a kerti játszóterünkön.És ez a férjemnek is jó, mert nem egy hárpiához jön haza és 3 hisztis gyerekhez ; hanem egy kifinomult kamasz lányhoz, két kiegyensúlyozott kisgyerekhez és egy vidám anyukához.

30.N

2011. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne hülyéskedj!!! 7 hete szültél:tombolnak a hormonok,anyává váltál,ott van egy kis csöppség akiről gondoskodnod kell a testedből táplálkozik,24 órás felügyeletet látsz el,megváltozott az életed,nem azt csinálhatsz amit akarsz amit előtte,meg egyáltalán egy teljesen új élethelyzet van ami eddig még soha!Hát jóhogy türelmetlenebb az ember!Próbáld meg ezt elmagyarázni a párodnak,hogy most neki kell sokkal türelmesebbnek lennie és amiben csak tud segítsen!

Az én fiam 1 hét múlva 1 éves de még most is vannak hullámvölgyeim és akkor én is sokszor veszekszek Apával,bár azért már próbálom visszafogni magam,inkább nyelek egy nagyot és elszámolok 10-ig!

Viszont te most szültél,itt most a te hangulatodhoz kell igazodni!

2011. máj. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
majd az nézd mg, milyen hisztis leszel, mikor egész télre be leszel zárva a picivel ( alapjában véve ) és egy tescos bevásárláshoz is kiöltözöl :) a férjed, ha szeret ( és miért ne szeretne ) el fogja tudni viselni. nem könnyű ilyenkor, először a hormonok, utána az otthonlét, utána az elválásnál (bölcsi - ovi ), mindig van miért egy kicsit "hárpiának" lenni. a férjem ilyenkor csak röhög rajtam, és érdekes módon, ez engem mindig megnyugtat, szinte látom magam kívülről, tényleg baromi röhejes vagyok:)
2011. máj. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az első hetek a legnehezebbek, utána, ha már összerázódtok a babával, és teljesen felépülsz a szülésből, egy kicsit könnyebb lesz. Ezt beszéld meg a pároddal, és azt is, hogy mindig lesznek nehéz időszakok, de tartson ki és támogasson téged mindenben. Később, ha majd egy kis levegővételhez jutsz, próbálj kicsit a pároddal is foglalkozni, ha a baba alszik, vagy valakire rá tudod bízni, kedveskedj neki, ne veszekedjetek. Bármilyen nehéz napom is volt, amikor hazajön a férjem, mindig nagyon örülök neki, mondom a babának is: nézd, hazajött Apa! Szerintem sokat jelent az apukáknak, ha mosolyogva várja őket haza az anya és a baba is :)

Egyetértek azzal, hogy néha az apa és az anya elmehessen egyedül valahova kikapcsolódni, ez mindenkinek jót tesz.

2011. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Természetesen nálunk is azt mondja a férjem, hogy igen! és ráadásúl rossz irányba ami persze szerintem nem igaz.

Csak picit kevesebb idő jut rá a baba születése óta ami érthető is.

Amíg ketten voltunk csak rá figyeltem. Most ez nem így van.

Ő ezt nem érti!! :)

Ebből adódnak a konfliktusok. Pl.: bármikor ha hozzámszól nem érti miért nem tudok figyelni??!! Hát azért mert a gyerek közben "bontja a lakást".

Miért nem este mond el mindent mikor a gyerek lefeküdt?? Ezt meg én nem értem...

2011. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!