Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinel a baba pakol a konyhaba...

Akinel a baba pakol a konyhaba amig az anyuka foz, nem feltek, hogy elesik a jarolapon?

Figyelt kérdés
Nallunk sajnos gondot okoz meg a fozes mert a kisfiam maszik utannam a konyhaba. El lenne es pakolgatna, ezzel nincs gond de viszont multkor is elesett es eleg csunyan beverte az orrat a jarolapba. Ilyenkor ti raktok le valami pokrocot/matracot? Vagy ertsem ez inkabb nagyobb babakra? Kisfiam 11 honapos lesz nemsokara.
2010. dec. 23. 09:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Igen, az utolsó válasz megfontolandó. Én vastag szőnyegpadlótól lettem allergiás poratkára. Most aztán a babának nem tudok szőnyeget lerakni sehova, mert akkor meg én nem kapok levegőt. :-(

Így aztán mi polifoam puzzle játszószőnyeget vettünk. Azt nagyon könnyű takarítani ill. felszedni takarításnál. Tescoban mostanában csak gagyit lehet belőle kapni, de talán az Auchanban vagy játékboltokban van.

2010. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

szia! én úgy oldottam meg, hogy nagy alakú habszivacs lapokat raktam le, amiket fitneszgépek aláárulnak az áruházakban. nagyon praktikus!

viszont nem szeretem, ha a konyhában van, amíg főzök. rettegek, hogy valami baja lesz - az egyik rokonom leforrázta a lányát... a férjem szerint túlzottam parás vagyok, de nem tehetek róla, mindig eszembe jut!

van egy kis farács a konyhaajtó helyett és amikor veszélyesebb dolgot csinálok, kizárom a gyerekeimet (pl. tésztaszűréskor). 2 éves és egy 11 hónapos kicsim van

2010. dec. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hós kora óta a lábam alatt kalamol a konyhában. Számtalanszor esett és még néha esik is. De mindíg úgy esik, hogy teszi a kis kezét maga elé. Nem volt még gond. Járólap van. Hanyat nem szokott esni.Most 12 hós
2010. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, de én nem értem, hogy mi is a probléma? Hogy mászás közben elesik? De hát az bármikor megtörténhet, nem?

Nálunk az egész lakásban laminált padló van, a konyhában és a fürdőben pedig járólap, de akkor sem értem, hogy pontosan mitől is féltitek annyira a babákat :)

Az más, ha pl. leesik valahonnan, akkor tényleg nem mindegy, hogy mire esik, na de mászás közben max. odaüti egy kicsit a fejét, az nem olyan vészes. Gondolom máshová is sűrűn beveri, legalábbis az én 13,5 hós kisfiam naponta min. 10x üti be a buksiját pl. az asztalba, ajtóba, fiókba stb.

Bocsi, hogy értetlenkedek :)

2010. dec. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A babák elesnek, úgysem tudod mindig megakadályozni. És jobb, ha megtanulja, hogy vannak veszélyesebb helyek, ahol oda kell figyelni kicsit futkározás közben. Nálunk is járólap van a konyhában, étkezőben és igen, elesett egyszer-kétszer, meg beveri ide-oda a fejét, de ez természetes. Ennél sokkal nagyobb balesetek is fognak vele történni és nem tudsz mit tenni. Fontos, hogy ismerje a veszélyt, ami persze nem azt jelenti, hogy engedni kell a lépcsőn egyedül lemenni, de tudnia kell, hogy ha nem vigyáz itt vagy ott, bajt okoz magának. A fiam 11 hós kora óta jár stabilan önállóan, most 15 és fél hós és néha elesik, amikor nagyon fut. Néha vannak monoklik rajta, de nyugi, nem lesz ettől baja. Szóval nem hiszem, hogy szőnyegre van szükség, inkább egy jól tapadó talpú benti cipőcskére. Ne aggódj, kemény fából faragták őket. Boldog karácsonyt!
2010. dec. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

10:22-es valaszado, nagyon aranyos lehet. :)

Lehoztuk a padlasrol a szonyeget, ferjem kivitte, leteritette az udvaron a hoba es jol megoutogette egy lapos deszkaval, hogy a kosz meg a por jojjon ki belolle. Volt is benne mert szinte fekete volt a ho, ugyhogy 3-szor is megcsinalta aztan kiraztuk belolle a havat majd letettuk, mar meg is szaradt. Ilyen perzsa tipusu szonyegrol van szo, termeszetesen utanzat, nem eredeti, nincs nagy szore de befedi az egesz konyhat, kicsit kopott es agyonhasznalt de erre a celre egyelore megfelel. Na persze majd tobb mint valoszinu ossze fog koszolodni a sok fozestol, goz, olaj... de hat ez van, majd eldobjuk kesobb ha mar nagyobb lesz a baba. Nem feltem ot tulzottan, jott is velem mindig a konyhaba (egyelore maszik, neha felall kapaszkodas nelkul de meg nem lepeget) de egyszer elcsuszott ahogy gyorsan maszott es nagyon csunyan beverte az orrat meg a homlokan lett egy dudor ami mar elmult szerencsere. Azota nem voltam benne biztos, hogy kivigyem magammal vagy sem. A szobakba nem gond ha elesik, a szonyeg tompitja az utest. Most mar a konyhaba sem lesz gond. :) Koszonom mindenkinek a valaszokat, Kellemes Unnepeket es Boldog Uj Evet! :)

2010. dec. 23. 15:22
 17/17 anonim ***** válasza:

Na ugye, lepontozni azt igen, de titokban úgyis megfogadtad a tanácsom és belátod hogy jó a szőnyeg. Érdekes ember lehetsz!


a bonctermes...

2010. dec. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!