Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első karácsony a babával:...

Első karácsony a babával: hármasban vagy a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Mi a hármasban mellett döntöttünk, anyósom teljesen természetesnek tartja, és eddig úgy tűnt, a szüleim is elfogadták. Erre ma váratlanul megkaptam anyukámtól, hogy hálátlan vagyok meg szívtelen, tönkretettem a karácsonyát, és ők nem erre neveltek. Teljesen el is ment a kedvem az egésztől, pedig már úgy készültem rá. :(


Bocs, csak elég szomorú vagyok. Nálatok hogy lesz?


2010. dec. 23. 14:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Én a szentestét csak hármasban, korábban is csak kettesben. A 25-e az ükkpapánál, dédimamánál. És jöhetnek a többiek is szépen sorban. Nem szeretem annyira ezt a vándorlást. Ilyenkor utazunk vidékre, az én szüleimhez, nagyszüleimhez. De idén ezt előre hoztuk. Így csak a fennmaradó családtagokat kell végiglátogatni. Anyukád is megérthetné szerintem. Főleg ha az első Karácsony a picivel. Én ki akarom élvezni a meghitt pillanatot. Utána az övék vagyunk, de mi is szeretnénk magunk megünnepelni a legcsodálatosabb Karácsonyt.
2010. dec. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szülőkkel!Mindkét nagymamához elugrunk egy órácskára!Mint eddig is!Csak mostmár nem ketten,hanem HÁRMAN!Olyan jóóóóóóó!
2010. dec. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mi szeretnénk hármasban lenni, tavaly (akkor volt 3.5 hós a kisfiam) így is volt. De idén megyünk a szüleimhez. Aztán 26án át anyósékhoz. Tőlünk a szüleim 250 km-re laknak, anyósék 50 km-re. Így az nem oldható meg, hogy ide is, oda is, amoda is menjünk egy nap :(. Pláne nem kisgyerekkel utazgatva :(
2010. dec. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Mi megyünk anyósékhoz kora du , utána anyámékhoz. ez már így volt gyrekek előtt is és amióta vannak gyerekeink, azóta is, tök minegy makkorák voltak.

Semmi bajom vele, főznöm sem kell.

2010. dec. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi elkerültünk otthonról, és amíg kettesben éltünk, addig 24-én csak kettesben ünnepeltünk, utána az első napján anyósomékhoz, másodikon az én szüleimhez mentünk. Már akkor is volt ebből gond, anyósom sose értette, miért nem velük vagyunk.

Aztán tavaly 9 hetes volt a kisfiunk karácsonykor, mi hármasban szerettünk volna ünnepelni, de délután váratlanul beállítottak anyósomék, hát nem örültünk annyira!

Az idén viszont anyukám fog jönni és a testvéreink, mert apukám nem régen halt meg és nem szeretnénk, ha anya egyedül lenne.

De jövőre már ismét hármasban leszünk, és 25-étől járjuk a rokonokat.

2010. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szenteste a családé, a 25. 26. mehet a nagyszülőknek.


Bár nálunk kicsit más a helyzet, édesanyám velünk van szenteste, mert apám elhagyta a legjobb barátnőjével, a bátyám pedig meghalt 3 éve, szóval se kutyája se macskája. Nem lenne szívem egyedül otthon hagyni anyut, ezért van velünk. Két gyerekünk van. A férjem is így tartja jónak, hogy anyu legyen velünk.


De ha együtt lenne apuval és nem halt volna meg a bátyám, akkor nem így lenne, akkor a szenteste csak a mienk lenne.

2010. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nálunk amikor én még gyerek voltam, mindig úgy volt, hogy 24-én délután elmentünk mind a 2 nagyszülőhöz átadni az ajándékot és aztán este volt otthon vacsi a szüleimmel. Most még pici a babánk, de talán jövőre így csináljuk majd, hogy megyünk mind a két nagyszülőhöz. Aztán a másik 2 nap, 25-26-án lehet itthon pihizni és enni nagyokat.

Hát elég szomorú, hogy anyukád ennyire nem tartja tiszteletben az elképzelésed és ilyeneket mond főleg karácsony előtt. Talán egyedül lesz így? Majd megenyhül szerintem. Végül most nem mindegy neki, hogy melyik este mentek?

2010. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig az volt, hogy szenteste együtt a család. Amikor én voltam gyerek, a nagyszülők jöttek hozzánk. Most még mi megyünk, 24-én mind két nagyszülőhöz, 2 körül anyósomékhoz, 4 felé anyukámékhoz, ott is jön a Jézuska, vacsorázunk, aztán haza. Itthon is jön a Jézuska kicsit játszunk, aztán letesszük aludni a gyereket.

25-26-án meg egyik nap egyik nagyszülőhöz, másik nap a másikhoz.

Jövőre már (épp költözni fogunk lassan és februárban érkezik a hugica) így mindenki Szenteste nálunk lesz.

Nekem hozzátartozik hogy a családommal (értem most a szülőket tesókat) is együtt töltsem, ha csak 1-1 órát is, de mindenképp.


Ne idegeskedj!

Boldog karácsonyt!

2010. dec. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Dehogy lesz egyedül, ott lesz apukám, tesóm, nagymamám (együtt laknak). Á, nagyon nehéz.

2010. dec. 23. 20:50
 20/20 anonim ***** válasza:

Első karácsony, még kicsi volt a baba. Bár idén jó idő lesz.


Nálunk Szenteste csak mi hármasban. Tavaly mint fentebb írtam kicsi volt a baba a nagyszülők jöttek. Egyik csapat egyik nap, másik csapat másnap. Idén mi megyünk. :)


Nálunk az anyósnak nem tetszik, hogy én már külön családnak tartom a mienket. Azt akarja, hogy a fia a 24-ét is otthon töltse akár nélkülünk is.

2010. dec. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!