Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit szörcsög a 4 hetes...

Kicsit szörcsög a 4 hetes babám, leszívjuk porszívóssal az orrát? Mi a jobb, ha békén hagyom, vagy ha szívjuk?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

nézd ez ismét vitákat fog kiváltani.

én nem vagyok híve az orrszívónak, különösen a porszívósnak. Én soha nem szívtam/szívnám a gyerekeim orrát. És soha nem volt még semmiféle szövödményünk. Holott a kicsi fiam még hajlamos is rá, illetve kéne lennie, az immunológus ledöbbent, hogy ilyen immunkémiával még nem volt arcüreg, fül akármilyen gyulladása, csak náthás folyamatosan egyébként 4 hetes kora óta. És nekem meggyőződésem, hogy azért, mert soha nem használtam nála sem orrcseppet, sem orrszívót. Persze most majd jönnek a válaszok, amik hülyének neveznek, de nekem ez maximálisan bejött, most meg már fújja az orrát így ezután még úgyse fogom szívni.

És vannak orvosi érvek is ellene-mellette. Döntsd el magad.Ahogy te jónak látod és gondolod.

2010. dec. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szívd ki az orrát,mert komolyabb baj is lehet belőle,ha felgyűlik,gyulladás lehet.meg levegőt sem kap rendesen,ha nem szívod le
2010. dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én biztosan nem fogok vitázni, de hidd el kérdező, hogy az első válaszolónak baromi nagy mázlija volt.

Sajnos a felgyülemlő váladék ráhúzódhat a fülére, és onnan akár az agyára is, ami komoly gondokat okozhat.


Én személy szerint egyetlen olyan fül-orr-gégésszel sem találkoztam (pedig volt szerencsém jó néhányhoz országszerte), akinek megoszlott volna a véleménye az orrszívásról.


Egyöntetűen mindannyian azt mondták, hogy ha váladék van, és egyedül nem tudja kifújni, akkor el kell távolítani.


Viszont kedves első, az ember mindig tanul, kérlek linkelj be egy ilyen általad említett véleménymegoszlást, lehetőleg szakembertől. Előre is köszönöm.

2010. dec. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nézd nem gondolnám ha egy gyerek gyakorlatilag két éven keresztül folyamatosan náthás, mázli lenne, hogy nem ment a fülére, agyára, akármijére. Biztos vagyok benne, hogy azért, mert nem szivogattam neki.

Egyébként pedig onnan veszem, hogy amikor gyerek voltam, jártam fül orr gégésznél, mert arcüreggyulladásom volt és akkoriban még ott szívták le géppel a gyerekek orrát és maximum HETENTE 1x és a barátnőm gyerekének is az orvos maximum hetente egyszer szívta, mert azt mondta többször nem tanácsos. De ezt is csakha arcüreggyulladása volt már az illetőnek.

És például ebben a kérdésben olvastam ilyen választ:ű

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. dec. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem erről az a véleményem,hogy "én sem szeretnék takonytól csöpögő orral létezni,mert nem tudom kifújni"!Másik dolog:amikor a babád eszik ,csak a kis orrán tud venni levegőt,mivel még képtelen a szájlégzésre!Nem tud normálisan enni sem szerencsétlen,mert még a kis tele orra is zavarja!Én mindig leszívtam a kis orrát,pedig nem is taknyos volt,hanem a visszabüffenő beszáradt anyatej volt benne.Sajnos ennek meg van egy olyan rossz tulajdonsága,hogy úgy szárad meg,mint egy vattapamacs,hááááááááát nem lehet jó érzés :S!Nővérem gyermekorvos az egyik szülészet intenzív osztályán,tőle tudom ezeket az infókat!
2010. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mindeki persze úgy csinálja ahogy akarja, én sem fogok vitatkozni.

kedves kérdező: én leszívtam! mert nem hogy csak enni nem tud rendesen, de ők még képtelenek a szájukon át levegőt venni, segíteni kell neki. mivel az enyém sokat bukott, így mint az előző is írta, beleszáradt az orrába, plusz télen a száraz bennti levegő is rátesz egy lapáttal, így mindennap fujtam az orrába baby sterimart és leszívtam, csodálatosan szépen vette utána a levegőt, sose volt benne száraz.

A mai napig használunk sterimart és fujjuk , kisebbnek szívjuk. nekünk így jó és nekem is megnyugtatóbb, hogy semmi nem piszkálja az orrát belülről. ha meg beteg, nem rakódik le fülre arcüregre agyra (mint ahogy írták előttem, nem akarom ismételni).

2010. dec. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!