Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik jobb a kézi orrszívó...

Melyik jobb a kézi orrszívó vagy az orrszívóporszívó? A kézivel is lehet elérni olyan eredményt mint a porszívóssal?

Figyelt kérdés

hós a babám és taknyos de nem engeddi egyáltalán mi a bevált módszer az orrszívásra??

Köszönöm


2009. okt. 28. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babám is náthás (7hós) mi a porszívós orrszívót használjuk!Igaz nagyon hangos de szerintem erősebb mint a kézi!Bár azt nem is próbáltuk. Ordít is szegényke de inkább minthogy benntmaradjon a váladék és letapadjon s vmi szövődmény legyen a vége!
2009. okt. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lemaradt, hogy hány hós a pici..

Az enyémek sem engedték, volt, hogy ketten fogtuk le, nagyon rossz, de muszáj, mert a fülfájás még rosszabb....

Porszívósra voksolok, a kézi elég gyenge (amúgy halk porszívónk van, úgyhogy annyira nem ijesztő, mikor picik voltak, el is aludtak közben, csak később kellett harcolni..

2009. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is a porszívósra szavazok. Próbáltam a Pesztonkát, a kézi orrszívót is, de nem hozott ki annyit, mint a porszívós.

Sajnos bevált módszer nincs. Ezt végigszenvedjük mind a ketten nátha esetén, de valóban jobb, mint a fülfájás.

6,5 hós babó anyukája

2009. okt. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk hiába a kézi, semmit nem ér. A porszívóssal viszont minden könnyebb és gyorsabb. Sajnos a fiam utálja. Annyira, hogy ha már csak porszívózom a szőnyeget üvölt. Szóval én ilyenkor simán takaróba vagy törölközőbe csavarom hogy ne kapállózzon, a fejét lefogom és szívom. Muszáj hisz ez az ő érdeke. Ha nem engedi akkor is csináld, mert ha rámegy a fülére az sokkal nagyobb baj lesz!
2009. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 2 hetes korától porszívózom neki, ha kell, nekünk bevált. Van úgy, hogy sír, de ha egy nyugodt pillanatában csinálom (nem éhes, pelus is tiszta), akkor egyáltalán nem zavarja. Most lesz 8 hetes. Mondjuk napi 1-2-nél többször nem csináltuk neki, csak tényleg, ha muszáj volt.
2009. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
6 hónapos! Köszönöm a válaszokat és a tippeket megprobálom ezt a törölközöbe tekerős módszert:) Mivel sokat vagyunk kettecsként és nincs segítségem napközben.
2009. okt. 29. 10:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

Azon gondolkodom,nem ijesztő egy babának,ha betekerik, és tényleg nem tud szabadulni?


Egy hat hónapos babát még nem olyan nehéz egyedül megfogni,én az ölembe ültettem-fektettem, egyik karommal átfogtam (gyengén), térdem közé fogtam a porszívócsövet, és úgy csináltam.


Aztán olyan másfél évesen, mikor már tényleg veszettül tudnak kapálózni, ölembe ültettem,lábait a combom közé fogtam, térdemmel a porszívócsövet,bal kezemmel fogtam a két kis csuklóját, a fejét pedig-ha nagyon rángatta,bal karommal odafogtam, kissé a hónom alá, és ez tök stabil helyzet volt. Hú, nem tudom, hogy hangzik így leírva, elég fura,de nálunk ez vált be.


Ja, és, ha nem nagyon folyós, hanem sűrű váladék, előtte pár perccel be szoktam fújni tengervizes orrspray-vel.


Még egy óvatos megjegyzés az egyik válaszhoz: 2 hetes babának még nem kéne porszívózni az orrát, sőt még 8 hetesen is elég korai,ezt mindig a gyerekorvosunk hangsúlyozta. Ha nagyon muszáj (sárga-zöld váladék) inkább kézi orrszívó. De ők még általában "alapból" szutyorognak, sokszor a tej szárad bele az orrukba

2009. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok az a válaszoló aki a törölközőbe tekerést említette! Az az igazság, hogy valóban sz@r érzés neki, és mi is próbáltuk már a térdünkre fektetni, de úgy fele annyi sem jött ki. Ezért muszáj vagyok úgy szívni ha ül. Ezt meg nem tudom egyedül itthon vele megoldani másképp, csak ha törölközőbe tekerem. Hihetetlenül ordít, visít, de inkább ő sírjon mint én amiatt hogy kórházba kerül!!
2009. okt. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!