Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha a babám úgy...

Mit csináljak ha a babám úgy eszik mint egy kismalac?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám, tápszeres. Olyan mohón eszik, hogy fuldoklik a kajában, orrán-száján folyik, lenyel egy csomó levegőt és van hogy rengeteget ki is bukik. Akár 50-60 milliket is. Közben is büfiztetem, de hiába. Evés közben végig nyugtatgatom. Szegény van hogy akkorákat nyel, hogy fáj neki és sír. Rossz nézni is. Hogy taníthatnám meg normálisan enni? Nem azért van, mert annyira éhes, mindig ezt csinálja :(
2009. jan. 24. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
NÉzd meg a cumit milyen, a legkisebb lyukut vedd neki, és abból nem jön annyira, nem tud nagyon nyelni! 0+
2009. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, az van neki. Szerintem csak szív mint a gép de nem mindig nyel. Teljesen le van izzadva, annyira dolgozik :)
2009. jan. 24. 14:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak egy ötlet: nem lehet, hogy túl éhes mire enni kap és azért ilyen mohó? Ha hamarabb kap, de akár kevesebbet, akkor nem nyugodtabban eszik?
2009. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is erre tippelek.

Adj neki kevesebbet, többször (kevesebb idő teljen el két etetés között)!

2009. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia! az én 3 hónapos babámnál is ez a helyzet :)

totál kivagyok tőle, mert előfordul, hogy kaja után 2-3 órával is bukik, cipelni kell fel-alá, mert sok levegőt nyel. vagy 3 féle cumisüveget kipróbáltam már, még több etetőcumit, na és a többször kevesebbet formát is. ez utóbbinak az lett a vége, hogy félig emésztett kaját kaptam a nyakamba, ő meg sírt és összeszorította a száját... napokig próbálkoztunk ezzel, aztán visszaállt a régi "rend".

de próbáld meg te is, hátha bejön! vagy ha valami más lesz a megoldás, légyszi írd meg nekem, mert sokat segítenél! :) köszi!

2009. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha megpróbálnád pohárból? Biztosan hasonló lenne eleinte, de lehet hogy jobban menne neki (ha már belejött) mint a cumizás?
2009. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kevesebb többször nem jó megoldás, mert éhes és sír ha nem adok neki. Már többfajta cumisüveget kipróbáltam, de csak a Mam-os t fogadja el. Most vettem csőrös poharat is. A doki se tudja miért így eszik. Az első kortytól fogva habzsol. Még agyalok, mit próbáljak ki, ha lesz valami tuti módszer, megírom feltétlenül! Azért kicsit megvígasztal, hogy nem csak nekem van kimalacom :)
2009. jan. 24. 17:53
 8/10 A kérdező kommentje:
A 4. válaszolónak üzenem, hogy dettó ugyanez a helyzet nálunk és nem jövök rá a miértre. Szerinted ha már kap gyümit meg főzeléket is, jobb lesz a helyzet? Én abban reménykedek már csak.
2009. jan. 24. 18:09
 9/10 anonim ***** válasza:

szia! 4. vagyok. remélem jobb lesz :)

bár... amikor még szopizott, de nem volt elég a tej, kiskanállal próbáltam oda adni amit le tudtam fejni mikor aludt. akkor még a cumit sem ismerte, hát még az üveget. annyira habzsolt, hogy majdem lenyelte a kanalat, aztán meg kiverte a kezemből. :)

lehet az én babám azért ilyen, mert az első hónapban csak annyit tudott szopni, ami épp elég volt, de nem hízott. azóta meg tápi. úgy van vele, hogy ami bennt van, az a biztos :)

2009. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hany orankent eteted a babad? Az enyem is ha nagyon ehes mar akor ilyen moho, csak ugy nyeli le a sok levegot, aztan ordit, mert faj neki, es ahelyett, hogy enne normalisan, mindig meg kell allni bufizni.
2009. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!