Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik rendesen a babám?

Miért nem eszik rendesen a babám?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve, és nem tudom, hogy mit csinálok rosszul. 3 hónapos a babánk. 4 héttel ezelőttig minden rendben volt, sőt egészen nagy adagokat megvetett a korához képest. Vegyesen tudom csak táplálni, nincs elég tejem. Eddig a tápszert jobban elfogadta. Volt egy egészen kellemes napirendünk, természeten rugalmas :-)De most!

Csak cicizni szeret igazán, de ott általában bealszik, mert nem nincs benne elég. Ha utána tápszert próbálok adni neki, akkor vagy üvölt, vagy fintorog rá vagy vigyorog. Aztán ha olyanja van, akkor nagy harcok árán megeszi.

Sajnos nem tudom eldönteni, hogy a tápszer nem jó, mert ha olyanja van megeszi. Vagy a cumisüveg zavarja? De ha anyatejet adok belőle, azt megeszi, de azt se mindig. Úgyhogy egyszerűen nem tudom mi a baj. Ha esetleg valaki járt már ilyen cipőben, jó lenne egy kis tapasztalat.


2011. nov. 25. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy 'nagy harcok árán'?

Nem lehet, hogy erőltetted neki az üveget és rossz élmény kötődik hozzá?

2011. nov. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hideg kirázott mikor a soraidat olvastam. A fiam ugyanezt csinálta 4 hós korától. Amit próbáltunk: cumisüveg csere, 15 féle tápszer, más eteti, ülve, állva, fekve, hidegen, melegen, pohárból, kanálból, cukorral stb.

A doki elküldött minket vérvételre, mert ebben a korban gyakori a vérszegénység, ami étvágytalanságot okoz. Voltunk széklet vizsgálaton, parazita tenyésztésen, gasztroenterológusnál, 3-nál is, ebből az egyik nagykoponya a szakmában. Eredmény: negativ, semmi, makk egészséges, szét tárt karok. Jobb lett volna, ha találnak valamit, mert akkor tudom az okát. Volt, hogy napokig nem evett semmit, csak félálomba sikerült némi anyatejet v. tápszert beleönteni. Én összeroppantam idegileg. A megoldás a hozzátáplálás volt. Most 14 hónapos vékony fiúcska, de legalább látom jóizűen enni. A tejet, tápszert a mai napig nem issza meg. Remélem megtalálod az okát. Az is lehet, hogy csak átmeneti állapot. Kitartás! Ha valamiben tudok segiteni irj nyugodtan privit.

2011. nov. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem ez mondatod fogott meg:


Csak cicizni szeret igazán, de ott általában bealszik, mert nem nincs benne elég.


Szerintem ha nem lenne benne elegendő, akkor nem aludna el, hanem sírna az éhségtől. Ne erőltesd a tápszert, ha nem kell, inkább minél többször legyen cicin. Lehet hogy most kisebb az étvágya, mint előtte. Ha jókedvű, kiegyensúlyozott baba, akkor szerintem semmi gond vele!

2011. nov. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Sajnos tényleg nincs benne elég. Lemértem és délután már csak 60-70 g szokott lenni, ami egy 6,5 kg-os babának kevés. Hidd el nem erőltetném a tápszert, ha nem lenne muszáj.

Amúgy tényleg mosolygós baba, ha kezemben van. Amúgy nagyon ritkán vagy egy 5-10 perceket egyedül és máris ott kell lenni vele, mert különben sír.

2011. nov. 26. 15:38
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és mióta megszületett ilyen cicin bealvós. Az elején úgy kellett ébresztgetni, hogy ugyan egyen már. :-(
2011. nov. 26. 15:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden babának annyit "kell" enni amennyi az ő igénye ha cicin elvan és nem kéri a tápszert akkor tuti nem éhes. Főleg ha nem is sír és ha hízik is és nem fogy akkor fölösleges erőltetni a tápszert. a tejed pedig attól lesz több ha inkább cicizteted, és minél kevesebbszer kap pótlást. Az én babám pl csak 8 hetes de végigalussza az éjszakát eszemben sincs felverni azért hogy egyen. Úgyis jelzi ha neki nem elég ha meg vigyorog mikor meg akarod etetni akkor meg pláne nem értem miért erőlteted. szerintem ne görcsölj rá ennyire mert az erőltetés később visszájára fordulhat, és majd tényleg nem akar megenni semmit mert kényszernek érzi az evést. Ha gondolod ennyi idősen megpróbálkozhatsz már a hozzátáplálással, de szerintem ezt is csak akkor ha nem kell erőltetni hanem szívesen veszi a baba.
2011. nov. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!