Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes kisbabám náthás lett...

7 hetes kisbabám náthás lett szívom az orrát. Néha néha köhög egyet. Nagyon aggodom de csak holnap tudom elvinni az ügyeletre. Van e valami amivel még könnyithetnék rajta?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nem lázas akkor ne aggódj, csak szívd az orrát mikor szörcsög hogy tudjon aludni és holnap majd megvizsgálják!ha lázas akkor úgy kúpot lehet adni.Van otthon lázcsillapító kúpotok?azt a doki szokta kiírni.
2010. dec. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen van itthon lázcsillapitó kup. Remélem nem kell használnom.
2010. dec. 24. 18:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

tudod ugye hogy kell a lázát megmérni?Bedugod a popsijába úgy, hogy kicsit bekrémezed a lázmérőt popsikenőccsel, majd 0.5 tizedet levonsz az értékből.Ha láza lenne akkor annak mostanság kéne jelentkeznie, általában estére szokott felmenni a láz, szóval ha úgy érzed mérd meg.Ha lázas én úgy tudom germicid kúpból felet kell adni.

De reméljük nem lesz semmi gond!Ha nincs láz akkor meg tényleg ne aggódj, nincs semmi baj.Az én fiam 2 hónapos hétfőn látta doktor néni, mert szintén náthás, de nem mondott semmi extrát, csak mondta hogy vegyek nasivin orrcsöppet, csöppentsek napi 3x1-et, szívjam az orrát és minden rendben lesz.

Amúgy a kedélyállapota milyen?Mert ha nem veszel észre semmi extrát(pl szokatlanul nyűgösebb) akkor meg tuti nincs semmi komoly gond!ja és a váladék milyen amit kiszívsz?milyen színű??mert ha sima fehér az jó, ha zöldes vagy sárgás akkor lehet hogy kicsit baktériumos, de akkor sem kell aggódni, nem lesz semmi baja!

2010. dec. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fehér a válladék. Tudom hogyan kell a lázat érni mert ő már a harmadik babám csak azért vagyok tanácstalan mert ilyen pici korban egyik sem volt náthás. KÖszi a megnyugtató választ
2010. dec. 24. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:

én is nagyon megijedtem, nekünk sajna már vagy 2 hete tart ez a nátha, de már kifele megyünk belőle.

Remélem nem volt kioktató ahogy írtam, csak hát így látatlanban nem tudtam hogy már van tapasztalatod:)nekem első baba totál ki voltam, hogy ilyen picinek szívni kell az orrát, de aztán megnyugtattak hogy nincs gond:)

boldog karácsonyt és jobbulást:)

2010. dec. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem a 2. babám most 8 hetes, és 3 hete beteg :( Valaki idehozta nekünk az influenzát, elkapta ő is, pedig csak anyatejes.

Taknyos és emiatt köhög is.

Tengervizes sprét fújok az orrába, és minden szopi előtt leszívom a nóziját orrszívóval (kb napi 5 alkalom).

Valószínű azért köhög a babád, mert hátrafolyik a takony.

Az én babám még hörgött is egy picit és zajosan vette a levegőt, nála légcsőhurutot állapítottak meg. Gyógyszert nem adtak rá, vagyis megelőzésnek antibiotikumot, hogy ne is legyen szövődmény.

Ne aggódj, minden rendben lesz. Csak fújkáld neki a tengervizes oldatot, az nagyon jót tesz!!

2010. dec. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Attol mert három gyermekem van attol még nekem is lehet ujjat mondani. Nem volt egyik kislányom se beteg ilyen picikén ugyhogy ezen a téren tapasztalatlan vagyok. Voltunk az ügyeleten és náthán kívül nincs semmi baj szerencsére. aköhögés a hátrafolyó váladéktól van és nem a tüdő miatt. Kalciummuszkot kaptunk meg orrsprét. Mégegyszer köszi a tanácsokat sokat segítettetek vele. Kellemes ünnepeket kívánok én is nektek!
2010. dec. 25. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!